Allan Sen-Maksimen Meksikaning Amerika klubiga o‘tdi
Fransiyalik futbolchi Allan Sen-Maksimen Meksikaning Amerika klubi futbolchisi bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu klub bilan ikki yilga shartnoma imzoladi va yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud. Futbolchining Saudiya Arabistonining Al-Ahli klubidan Amerika klubiga o‘tishi uchun kelishuv qiymati 10,3 million yevroga baholangan.
Allan Sen-Maksimen so‘nggi ikki mavsumni Saudiya Arabistonida o‘tkazdi. O‘tgan mavsumda u Turkiyaning Fenerbahche jamoasida ijarada o‘ynagan.
28 yoshli fransiyalik futbolchi Sent-Etyen klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U faoliyati davomida o‘zining ilk klubi Sent-Etyendan tashqari Monako, Gannover, Nissa, Nyukasl hamda Bastiya klublarida ham to‘p surgan.
Shu tariqa, Sen-Maksimen turli mamlakatlarning kuchli klublarida o‘ynab, katta tajriba to‘plagan. Endilikda u Meksikaning Amerika klubida o‘z faoliyatini davom ettiradi.

Аллан Сен-Максимен перешел в Америку из Мексики
Французский футболист Аллан Сен-Максимен стал игроком мексиканского клуба Америка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подписал контракт с этим клубом на два года с возможностью продления еще на один год. Сумма соглашения о переходе футболиста из клуба Аль-Ахли Саудовской Аравии в клуб Америка оценена в 10,3 миллиона евро.
Аллан Сен-Максимен провел последние два сезона в Саудовской Аравии. В прошлом сезоне он играл в аренде в турецком клубе Фенербахче.
28-летний французский футболист является воспитанником клуба Сен-Этьен. В течение своей карьеры, кроме своего первого клуба Сен-Этьен, он также играл за Монако, Ганновер, Ниццу, Ньюкасл и Бастию.
Таким образом, Сен-Максимен, играя в сильных клубах разных стран, накопил большой опыт. Теперь он продолжит свою карьеру в мексиканском клубе Америка.