Sobiq SSSR va Rossiya terma jamoalari futbolchisi Aleksandr Mostovoy “Spartak” jamoasi bosh murabbiyi Deyan Stankovichning kelajagi haqidagi gap-so‘zlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda serbiyalik murabbiyning iste’fosi haqida o‘ylashning hojati yo‘q, chunki yaqinda u klub bilan shartnomasini uzaytirgan. Mostovoyning ta’kidlashicha, agar “Spartak” “Zenit”ni mag‘lub etsa, hozir Stankovichni tanqid qilayotganlar uni maqtay boshlaydi.
U shuningdek, bunday holatlarni ko‘p bor ko‘rganini aytdi. Hozirda Moskvaning “Spartak” jamoasi Rossiya oliy ligasida 11-o‘rinda bormoqda.
O‘tgan mavsumda jamoa to‘rtinchi o‘rinni egallagan va bu natija tufayli Stankovich bilan yangi shartnoma imzolangan. Rossiya kubogida esa “Spartak” yaqinda “Dinamo” (Maxachkala) jamoasiga penaltilar seriyasida imkoniyatni boy bergan.
Klub atrofidagi vaziyat futbol jamoatchiligi orasida turli fikr-mulohazalarga sabab bo‘lmoqda. Shu bois, mutaxassislar va muxlislar klub rahbariyatining qarorlarini diqqat bilan kuzatmoqda.

Мостовой: “Спартак” победит “Зенит”, Станковича будут хвалить
Бывший футболист сборных СССР и России Александр Мостовой прокомментировал слухи о будущем главного тренера команды “Спартак” Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сейчас нет необходимости думать об отставке сербского тренера, так как недавно он продлил контракт с клубом. Мостовой отметил, что если “Спартак” победит “Зенит”, то те, кто сейчас критикует Станковича, начнут его хвалить.
Он также сказал, что неоднократно видел подобные ситуации. В настоящее время московский “Спартак” занимает 11-е место в Российской Премьер-Лиге.
В прошлом сезоне команда заняла четвертое место, и из-за этого был подписан новый контракт со Станковичем. В Кубке России “Спартак” недавно уступил команде “Динамо” (Махачкала) в серии пенальти.
Ситуация вокруг клуба вызывает различные мнения среди футбольной общественности. Поэтому специалисты и болельщики внимательно следят за решениями руководства клуба.