Mark Geyi hali Liverpulga o‘tishi bo‘yicha qaror qilmagan
Kristal Pelas jamoasining markaziy himoyachisi Mark Geyi hali Liverpul klubi bilan kelishuvga erishgani yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi Liverpul uchun asosiy transfer maqsadlaridan biri hisoblanadi. Biroq, hozircha bu borada aniq natija yo‘q.
Sport jurnalisti Aleks Krukning ma’lumotiga ko‘ra, tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar endigina boshlangan va Geyi hali rasmiy roziligini bermagan. Shuningdek, futbolchi atrofida turli mish-mishlar tarqalgani bilan, u hali biror qarorga kelmagan.
Mark Geyi hech qayerga shoshilmayapti. U Kristal Pelasda amaldagi shartnomasi yakuniga yetadigan kelasi yozgacha qolishga tayyor.
Shundan so‘ng, u erkin agent sifatida boshqa klubga o‘tishi mumkin. Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, Mark Geyining transfer qiymati 45 million yevroga teng.
Markaziy himoyachi Angliya terma jamoasi a’zosi bo‘lib, 2021 yildan beri Kristal Pelas safida to‘p suradi. Shu vaqt davomida u jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biriga aylangan.
Uning kelajagi borasida hozircha aniqlik yo‘q, ammo Liverpul jamoasi unga qiziqish bildirmoqda. Mark Geyining qaysi klubda faoliyatini davom ettirishi yaqin kunlarda ma’lum bo‘ladi.

Марк Гейи пока не принял решение о переходе в Ливерпуль
Центральный защитник команды Кристал Пэлас Марк Гейи еще не достиг соглашения с клубом Ливерпуль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист является одной из основных трансферных целей Ливерпуля. Однако на данный момент конкретных результатов нет.
По информации спортивного журналиста Алекса Крука, переговоры между сторонами только начались, и Гейи еще не дал официального согласия. Кроме того, несмотря на различные слухи вокруг футболиста, он пока не принял никакого решения.
Марк Гейи никуда не спешит. Он готов остаться в Кристал Пэлас до окончания действующего контракта следующим летом.
После этого он сможет перейти в другой клуб в качестве свободного агента. По оценке портала Transfermarkt, трансферная стоимость Марка Гейи составляет 45 миллионов евро.
Центральный защитник является членом сборной Англии и с 2021 года выступает за Кристал Пэлас. За это время он стал одним из ключевых игроков команды.
На данный момент нет ясности относительно его будущего, однако команда Ливерпуль проявляет к нему интерес. В ближайшие дни станет известно, в каком клубе продолжит свою карьеру Марк Гейи.