Sennikov: Dinamo chempionlik uchun hali tayyor emas
Moskvaning “Lokomotiv” jamoasining sobiq himoyachisi Dmitriy Sennikov poytaxtning “Dinamo” klubi joriy mavsumdagi imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi bahsda “Dinamo” jamoasi Rossiya Kubogi doirasida “Krasnodar”ga yirik hisobda mag‘lub bo‘ldi. Uchrashuv 0:4 hisobida yakunlandi.
Dmitriy Sennikovning ta’kidlashicha, hozircha “Dinamo” futbolchilarining chempion bo‘lishi uchun yetarli kuchga ega emasligini ko‘rmoqda. Uning fikriga ko‘ra, klub Kubok uchun kurashishi mumkin, biroq chempionlikka jiddiy ishonch yo‘q.
Bu haqda u “Match TV” telekanali efirida o‘z mulohazalarini bildirib o‘tdi. Premyer-liganing to‘rtinchi turi yakuniga ko‘ra, Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa besh ochko to‘plagan va turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi.
Navbatdagi turda “Dinamo” o‘z maydonida “CSKA” klubini qabul qiladi. Ushbu derbi uchrashuvi yakshanba kuni, 17 avgust sanasiga belgilangan.

Sennikov: Динамо еще не готово к чемпионству
Бывший защитник московского "Локомотива" Дмитрий Сенников высказал свое мнение о возможностях столичного клуба "Динамо" в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем матче команда "Динамо" потерпела крупное поражение от "Краснодара" в рамках Кубка России. Встреча завершилась со счетом 0:4.
По словам Дмитрия Сенникова, сейчас у футболистов "Динамо" недостаточно сил для того, чтобы стать чемпионами. По его мнению, клуб может бороться за Кубок, но серьезной уверенности в чемпионстве нет.
Об этом он рассказал в эфире телеканала "Матч ТВ". По итогам четвертого тура Премьер-лиги команда под руководством Валерия Карпина набрала пять очков и занимает девятое место в турнирной таблице.
В следующем туре "Динамо" примет на своем поле клуб "ЦСКА". Это дерби запланировано на воскресенье, 17 августа.