Luis Enrike PSJ bilan bir yilda besh sovrin yutdi
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike o‘zining o‘n yil avvalgi natijasini yana bir bor takrorladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyaning mashhur futbol jamoasi bo‘lgan Parij Sen-Jermen UEFA Superkubogi finalida Tottenxem ustidan penaltilar seriyasida g‘alaba qozondi. Ushbu natija tufayli Parij klubi 2025 yil boshidan buyon beshinchi marta sovrinli bo‘ldi.
Bungacha ular Chempionlar ligasi, Fransiya chempionati, Fransiya kubogi va mamlakat Superkubogida ham birinchi o‘rinni egallagan edi. Luis Enrike uchun bu holat murabbiylik faoliyatida ikkinchi bor yuz bermoqda.
2015 yilda u Barselona jamoasini ham beshta sovringa yetaklagan. U 2014 yildan 2017 yilgacha Barselona bosh murabbiyi lavozimida ishlagan.
2023 yil yozida esa Parij Sen-Jermen bosh murabbiyi etib tayinlandi. Shu tariqa, Luis Enrike yana bir bor o‘zining murabbiylik mahoratini namoyon etdi va jamoasini yirik yutuqlarga olib chiqdi.

Луис Энрике выиграл пять трофеев с ПСЖ за один год
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике снова повторил свой результат десятилетней давности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известная французская футбольная команда Париж Сен-Жермен одержала победу над Тоттенхэмом в финале UEFA Суперкубка в серии пенальти. Благодаря этому результату парижский клуб стал обладателем трофея в пятый раз с начала 2025 года.
Ранее они также занимали первое место в Лиге чемпионов, чемпионате Франции, Кубке Франции и Суперкубке страны. Для Луиса Энрике это событие происходит во второй раз в его тренерской карьере.
В 2015 году он также привел команду Барселоны к пяти трофеям. Он работал главным тренером Барселоны с 2014 по 2017 год.
Летом 2023 года он был назначен главным тренером Париж Сен-Жермен. Таким образом, Луис Энрике снова продемонстрировал свои тренерские навыки и вывел свою команду к значительным достижениям.