Gonsales: Krasnodar Dinamoni ishonchli yenggani haqli bo‘ldi
«Krasnodar» jamoasining legioneri Jovanni Gonsales Rossiya Kubogi doirasida poytaxtning «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘yindan so‘ng ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuvda «Krasnodar» safarda «VTB Arena» stadionida mezbonlarni 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Jovanni Gonsales o‘yindan so‘ng jamoaning harakatlari haqida fikr bildirdi.
Uning aytishicha, futbolchilar yaxshi ish olib borishdi, maydonda yuqori tempda harakat qilishdi va raqibga bosim o‘tkazishdi. Jamoa ushbu o‘yinga mas’uliyat bilan yondashdi va g‘alabaga to‘liq haqli bo‘ldi, deya ta’kidladi himoyachi.
Rossiya Kubogining ikki turidan so‘ng Murad Musayev boshchiligidagi «Krasnodar» jamoasi uch ochko jamg‘arib, o‘z guruhida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi o‘yinda «Krasnodar» klubi Rossiya chempionati doirasida o‘z maydonida «Sochi» jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Гонсалес: Краснодар Динамо надежно победил
Легионер команды «Краснодар» Жованни Гонсалес после матча Кубка России против столичного «Динамо» пообщался с представителями СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче «Краснодар» на выезде на стадионе «ВТБ Арена» одержал победу со счетом 4:0. Жованни Гонсалес после игры высказал мнение о действиях команды.
По его словам, футболисты хорошо поработали, действовали в высоком темпе на поле и оказывали давление на соперника. Команда подошла к этому матчу ответственно и полностью заслужила победу, отметил защитник.
После двух туров Кубка России команда «Краснодар» под руководством Мурада Мусаева набрала три очка и занимает второе место в своей группе. В следующем матче клуб «Краснодар» в рамках чемпионата России сыграет на своем поле против команды «Сочи».