Rayan Sherki Manchester Sitida o‘ninchi raqamni oladi
Manchester Siti jamoasi yangi o‘ninchi raqam egasini aniqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu faxriy raqam jamoani tark etgan Jek Grilishdan so‘ng bo‘sh qolgan edi. Grilish mavsumoldi davrda Everton klubiga ijaraga berildi.
Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, yangi mavsumda ushbu raqam ostida Rayan Sherki maydonga tushadi. Yigirma bir yoshli fransiyalik futbolchi joriy yil iyun oyida Manchester Siti tarkibiga qo‘shildi.
U avvalroq Lion jamoasida to‘p surgan. Uning transferi uchun klub 36,5 million yevro miqdorida mablag‘ to‘lagan.
Rayan Sherki Xosep Gvardiola boshchiligidagi jamoa safida Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida to‘rtta uchrashuvda ishtirok etdi. U mazkur o‘yinlarda bir gol urdi va bir bor golli uzatma amalga oshirdi.
Manchester Siti yangi mavsumdagi ilk uchrashuvini 16 avgust kuni safarda Vulverhempton jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Bu bahs Angliya Premer-ligasining 2025/2026 yilgi mavsum birinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi.

Раян Шерки получит десятый номер в Манчестер Сити
Команда Манчестер Сити определила нового обладателя десятого номера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот почетный номер освободился после ухода Джека Грилиша. Грилиш был отдан в аренду клубу Эвертон в предсезонный период.
По информации пресс-службы клуба, в новом сезоне под этим номером на поле выйдет Райан Шерки. Двадцатидвухлетний французский футболист присоединился к Манчестер Сити в июне этого года.
Ранее он выступал за команду Лион. За его трансфер клуб заплатил 36,5 миллиона евро.
Райан Шерки в составе команды под руководством Хосепа Гвардиолы принял участие в четырех матчах на клубном чемпионате мира. В этих играх он забил один гол и сделал одну голевую передачу.
Манчестер Сити проведет свой первый матч нового сезона 16 августа в гостях против команды Вулверхэмптон. Этот матч пройдет в рамках первого тура английской Премьер-лиги сезона 2025/2026.