Simeone Otaviuni Atletikoga olib kelmoqchi
Portugaliyalik yarim himoyachi Otaviuning huquqlari Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubiga tegishli bo‘lib, u Ispaniya chempionatining kuchli jamoalaridan biriga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Fichajes jurnalistlari xabar bermoqda. Madridning «Atletiko» klubi 30 yoshli futbolchining transferi bilan qiziqmoqda.
Jamoa bosh murabbiyi Diego Simeone tajribali portugaliyalik yarim himoyachini jamoaga jalb qilishni shaxsan talab qilmoqda. Otaviuning Saudiya klubi bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Uning bozor qiymati taxminan 15 million yevroga baholanmoqda. O‘tgan mavsumda yarim himoyachi 40 ta o‘yinda maydonga tushib, bir gol urdi va sakkizta golga uzatma berdi.

Симеоне хочет привести Отавиуни в Атлетико
Права на португальского полузащитника Отавиу принадлежат саудовскому клубу «Аль-Наср», и он может перейти в одну из сильнейших команд испанского чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают журналисты Fichajes. Мадридский клуб «Атлетико» заинтересован в трансфере 30-летнего футболиста.
Главный тренер команды Диего Симеоне лично требует привлечь опытного португальского полузащитника в команду. Действующий контракт Отавиу с саудовским клубом действует до конца июня 2026 года.
Его рыночная стоимость оценивается примерно в 15 миллионов евро. В прошлом сезоне полузащитник провел 40 матчей, забил один гол и отдал восемь результативных передач.