Southgempton Dibling uchun Evertonga taklif berdi
Southgempton klubi hujumchisi Tayler Dibling faoliyatini Everton klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Florian Plettenbergning ma’lumotiga ko‘ra, Southgempton klubi “irislar” deb ataluvchi Evertonning uchta taklifini rad etganidan so‘ng, Liverpul klubi uchun qarama-qarshi taklif tayyorlamoqda. Manba xabariga ko‘ra, Southgempton Diblingni taxminan 52 million yevroga sotishga tayyor.
O‘tgan mavsumda 19 yoshli hujumchi barcha musobaqalarni hisobga olganda 38 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va uchta samarali uzatma amalga oshirdi. Hozirgi vaqtda Diblingning Southgempton bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va kelajakda Diblingning yangi jamoada o‘ynashi ehtimoli yuqori.

Нападающий клуба Саутгемптон Тайлер Диблинг может продолжить карьеру в клубе Эвертон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Флориана Плеттенберга, после того как клуб Саутгемптон отклонил три предложения от Эвертона, известного как "ирисы", клуб из Ливерпуля готовит встречное предложение. По данным источника, Саутгемптон готов продать Диблинга примерно за 52 миллиона евро.
В прошлом сезоне 19-летний нападающий сыграл 38 матчей во всех турнирах, забил четыре гола и сделал три результативные передачи. В настоящее время действующий контракт Диблинга с Саутгемптоном рассчитан до 2027 года.
Переговоры между клубом и футболистом продолжаются, и вероятность того, что Диблинг будет играть в новой команде в будущем, высока.