Nottingem Forest Kalimuendoni sotib olmoqchi
«Nottingem Forest» hujum chizig‘ini kuchaytirish ustida ish olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning transfer maqsadlari ro‘yxatiga «Ren» jamoasining hujumchisi Arno Kalimuendo kiritildi. Bu haqda taniqli insayder Fabrizio Romano xabar berdi.
Manbalarga ko‘ra, ingliz klubi fransuz futbolchisini sotib olish bo‘yicha «Ren» bilan muzokaralar boshlagan. «Nottingem Forest» hujumchini 30 million yevroga xarid qilishni maqsad qilgan.
Hozircha fransuz jamoasi rahbariyati ushbu taklifni ko‘rib chiqmoqda. O‘tgan mavsumda «Ren» jamoasi sardori Kalimuendo 34 o‘yinda 18 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
U Fransiya chempionatining eng yaxshi to‘purarlar ro‘yxatida uchinchi o‘rinni egalladi. Shuningdek, futbolchi 4 ta samarali uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 23 yoshli hujumchining bozor qiymati 22 million yevroni tashkil etadi. «Nottingem Forest» jamoasi yozgi transferlar vaqtida hujumga kuchli qo‘shimcha kiritishni rejalashtirmoqda.
Klub rahbariyati ushbu transferni amalga oshirish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. Futbolchi jamoaga qo‘shilgach, hujum chizig‘ining samaradorligi oshishi kutilmoqda.

Nottingem Forest хочет купить Калимуэнди
В список трансферных целей клуба включён нападающий «Ренна» Арно Калимуэндо. Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источников, английский клуб начал переговоры с «Ренном» о покупке французского футболиста. «Ноттингем Форест» планирует приобрести нападающего за 30 миллионов евро.
В настоящее время руководство французского клуба рассматривает это предложение. В прошлом сезоне капитан «Ренна» Калимуэндо забил 18 голов в 34 матчах.
Он занял третье место в списке лучших бомбардиров чемпионата Франции. Также футболист сделал 4 результативные передачи.
По данным Transfermarkt, рыночная стоимость 23-летнего нападающего составляет 22 миллиона евро. Клуб «Ноттингем Форест» планирует летом значительно усилить атаку.
Руководство клуба прилагает все усилия для осуществления этого трансфера. После присоединения футболиста к команде ожидается повышение эффективности линии атаки.