Ueyn Runi Grilishning Evertonga o‘tishini maqtadi
Sobiq futbolchi Ueyn Runi hujumchi yarim himoyachi Jek Grilishning jamoaga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Everton" jamoasi "Manchester Siti"dan ijara asosida ushbu futbolchini olgan. Runi ta’kidlashicha, bu Jek uchun juda yaxshi imkoniyatdir.
U katta futbol klubi va kuchli muxlislar bazasiga ega jamoaga qo‘shildi. Bu o‘tish orqali Jek o‘zini namoyon etishi, jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biriga aylanishi va "Everton"ni musobaqa jadvalida yuqori o‘rinlarga qaytarishi mumkin.

Уэйн Руни похвалил переход Грилиша в Эвертон
Бывший футболист Уэйн Руни высказался о переходе атакующего полузащитника Джека Грилиша в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "Эвертон" взяла этого футболиста в аренду у "Манчестер Сити". По словам Руни, это отличная возможность для Джека.
Он присоединился к большому футбольному клубу с сильной базой болельщиков. Этот переход позволит Джеку проявить себя, стать одним из ключевых игроков команды и вернуть "Эвертон" на высокие позиции в турнирной таблице.
Кроме того, он постарается снова попасть в планы главного тренера сборной Германии Томаса Тухеля. В первом туре чемпионата Англии "Эвертон" сыграет на поле "Лидса".