Pervak: Zhigo muammosiz Spartakni kuchaytiradi
Sobiq «Spartak» jamoasi bosh direktori Yuri Pervak himoyachi Samuel Zhigoning «qizil-oq» jamoasiga qaytishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rimning «Latsio» klubi yozda fransuz futbolchisidan voz kechmoqchi. Pervakning so‘zlariga ko‘ra, 31 yoshli futbolchi «Spartak»ni muammosiz kuchaytiradi va jamoaga barqarorlik olib kiradi.
Uning kelishi klub uchun yaxshi variant hisoblanadi. Pervak Samuelni yaxshi o‘yinchi sifatida qadrlaydi.
Samuel Zhigo Moskva jamoasida to‘rt yil davomida o‘ynagan. U «xalq jamoasi» libosida 110 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘nta gol urgan va beshta golga uzatma bergan.

Pervak: Жиго без проблем усилит Спартак
Бывший генеральный директор «Спартака» Юрий Первак высказался о возможном возвращении защитника Самюэля Жиго в «красно-белую» команду. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Римский клуб «Лацио» планирует летом отказаться от французского футболиста. По словам Первака, 31-летний игрок без проблем усилит «Спартак» и принесет команде стабильность.
Его приход считается хорошим вариантом для клуба. Первак ценит Самюэля как хорошего игрока.
Самюэль Жиго играл за московскую команду в течение четырех лет. Он провел в форме «народной команды» 110 матчей, забил десять голов и отдал пять результативных передач.