Ahmat jamoasining qanot himoyachisi Maksim Samorodov joriy mavsumda jamoaning yuqori o‘rinlarga erishish imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Ahmat jamoasi Rossiya Premyer-Ligasining yuqori qismiga chiqishga qodir. Samorodovning fikricha, jamoaning eng yaxshi natijalari hali oldinda.
Mavsum boshida jamoa uchun vaziyat unchalik yaxshi bo‘lmagan, biroq kelajakda hamma narsa yaxshi bo‘ladi. Shuningdek, futbolchi mavsum oralig‘ida jamoaga yangi va kuchli futbolchilar qo‘shilgani haqida gapirdi.
U yangi bosh murabbiy Stanislav Cherchesovning jamoani boshqarishni avgust oyining boshida boshlaganini ta’kidladi. Hozirda Ahmat jamoasi turnir jadvalida 12-o‘rinda bo‘lib, uch ochko jamg‘argan.
Samorodovning aytishicha, jamoa o‘z kuchini ko‘rsatib, yuqori o‘rinlarga intiladi va muxlislarni quvontiradi.

Самородов: Лучшие результаты Ахмата впереди
Крайний защитник команды Ахмат Максим Самородов оценил возможности команды в этом сезоне по достижению высоких позиций. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда Ахмат способна подняться в верхнюю часть таблицы Российской Премьер-Лиги. По мнению Самородова, лучшие результаты команды ещё впереди.
В начале сезона ситуация для команды была не очень хорошей, но в будущем всё будет хорошо. Также футболист рассказал, что в межсезонье к команде присоединились новые и сильные игроки.
Он отметил, что новый главный тренер Станислав Черчесов начал руководить командой в начале августа. В настоящее время команда Ахмат занимает 12-е место в турнирной таблице, набрав три очка.
По словам Самородова, команда покажет свои силы, будет стремиться к высоким позициям и радовать болельщиков.