Ahmatga Zenit o‘yindagi ovoz tizimi uchun ogohlantirish berildi
Rossiya Futbol Ittifoqi intizom qo‘mitasi Grozniy shahridagi "Ahmat" futbol klubiga "Zenit" jamoasi bilan o‘yinda stadionning ovoz tizimidan noto‘g‘ri foydalanganligi uchun rasmiy ogohlantirish berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan shanba kuni "Ahmat" Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumida birinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi va o‘z maydonida Sankt-Peterburgning "Zenit" klubini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda klub jamoani qo‘llab-quvvatlash maqsadida stadionning ovoz tizimidan faol foydalangan.
Rossiya Futbol Ittifoqi intizom qo‘mitasi rahbari Artur Grigoryants "Match TV"ga bergan intervyusida, bu mavsumdagi birinchi qoidabuzarlik ekanligini ta’kidladi va shuning uchun jamoaga faqat ogohlantirish berilganini ma’lum qildi. Qo‘mita kelgusida bunday qoidabuzarliklar takrorlansa, jiddiyroq chora ko‘rilishini bildirdi.
Shunday qilib, klubga nisbatan hozircha yumshoq choralar qo‘llanilgan bo‘lsa-da, kelajakda intizomiy qoidalarni buzish oqibatlari kuchaytirilishi mumkinligi eslatildi.

Ахмату было сделано предупреждение за звуковую систему на матче Зенита
Дисциплинарный комитет Российского футбольного союза официально предупредил футбольный клуб "Ахмат" из Грозного за неправильное использование звуковой системы стадиона во время матча с командой "Зенит". Об этом сообщил Euro-football.ru.
В прошлую субботу "Ахмат" одержал первую победу в новом сезоне Российской Премьер-лиги, обыграв на своем поле санкт-петербургский клуб "Зенит" со счетом 1:0. В этом матче клуб активно использовал звуковую систему стадиона для поддержки команды.
Глава дисциплинарного комитета Российского футбольного союза Артур Григорьянц в интервью "Матч ТВ" подчеркнул, что это первое нарушение правил в этом сезоне, и поэтому команде было вынесено только предупреждение. Комитет предупредил, что в случае повторения подобных нарушений в будущем будут приняты более серьезные меры.
Таким образом, хотя в отношении клуба пока применены мягкие меры, было отмечено, что в будущем последствия за нарушение дисциплинарных правил могут быть ужесточены.