Silkin Batrakovni Yevropaga ko‘chishni maslahat qildi
Rossiyalik murabbiy Sergey Silkinn "Lokomotiv" jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning o‘yinini yuqori baholadi hamda uning Yevropa chempionatiga ko‘chib o‘tish ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Silkinning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov yaxshi futbolchi bo‘lib, hujumlarni samarali tashkil etadi, maydonda faol harakat qiladi va to‘pni yo‘qotmaydi. U o‘tgan mavsumdan beri o‘zining barqaror o‘yin ko‘rsatkichlari bilan ajralib turadi va raqiblar unga qarshi samarali qarshi kurash olib borish imkoniga ega emaslar.
Murabbiy Alekseyga Yevropaga ko‘chib o‘tishni maslahat berdi va buning uchun Aleksandr Golovin misolini keltirdi. Ekspertning ta’kidlashicha, agar Batrakov Yevropa klublaridan birida o‘ynashni boshlasa, Rossiyalik futbolchilarga bo‘lgan qiziqish yanada oshadi.
Joriy mavsumda "Temiryo‘lchilar" sardori barcha musobaqalarda oltita o‘yinda maydonga tushib, sakkizta gol urdi. Bu natijalar uning jamoa uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, Batrakovning o‘yin ko‘rsatkichlari uning kelajakdagi faoliyati uchun ijobiy asos bo‘lib xizmat qilishi mumkin. Umuman olganda, murabbiyning fikricha, yosh futbolchining Yevropada o‘zini sinab ko‘rishi va tajriba orttirishi muhimdir.
Bu esa uning professional darajasini oshirishga yordam beradi va milliy terma jamoa uchun ham foydali bo‘ladi.

Силкин посоветовал Батракову переехать в Европу
Российский тренер Сергей Силкин высоко оценил игру полузащитника «Локомотива» Алексея Батракова и высказался о вероятности его перехода в европейский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Силкина, Батраков — хороший футболист, эффективно организующий атаки, активно действует на поле и не теряет мяч. С прошлого сезона он выделяется стабильными игровыми показателями, и соперники не могут эффективно противостоять ему.
Тренер посоветовал Алексею переехать в Европу, приведя в пример Александра Головина. По мнению эксперта, если Батраков начнёт играть в одном из европейских клубов, интерес к российским футболистам возрастёт.
В текущем сезоне капитан «железнодорожников» вышел на поле в шести матчах во всех соревнованиях и забил восемь голов. Эти результаты показывают, насколько он важен для команды.
Кроме того, игровые показатели Батракова могут стать положительной основой для его будущей карьеры. В целом, по мнению тренера, молодому футболисту важно попробовать себя в Европе и набраться опыта.