Safonov PSJda asosiy darvozabon bo‘lishni istaydi
Sobiq futbolchi Ivan Taranov «PSJ» jamoasining darvozaboni Matvey Safonovning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda parijliklar safiga Safonovning raqibi bo‘lgan darvozabon Lyuka Shevalye qo‘shildi. Taranovning aytishicha, mashg‘ulotlarda Safonov «PSJ»da birinchi raqamli darvozabon bo‘lishga intilayotgani aniq ko‘rinib turadi.
Bu juda muhim omil hisoblanadi. U Matveyga muvaffaqiyat tilab, unga ishonch bildiradi, chunki u mehnatkash va o‘z ishiga sodiq futbolchidir.
Matvey Safonov 2024-yil yozda «Krasnodar» klubidan «PSJ»ga o‘tgan. O‘tgan mavsumda u fransuz klubining darvozasini 17 marta himoya qilgan va ulardan yettitasida darvozasini bo‘sh qoldirmagan.
Kecha esa u «PSJ» jamoasi bilan UEFA Superkubogini qo‘lga kiritdi. Safonovning kelajagi jamoada yorqin ko‘rinmoqda va uning mehnati natijasida yanada katta yutuqlarga erishishi kutilmoqda.

Сафонов хочет стать основным вратарём в ПСЖ
Бывший футболист Иван Таранов высказался о будущем вратаря «ПСЖ» Матвея Сафонова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно к парижанам присоединился вратарь Люка Шевалье, который является соперником Сафонова. По словам Таранова, на тренировках видно, что Сафонов стремится стать в «ПСЖ» вратарём номер один.
Это очень важный фактор. Он желает Матвею успехов и верит в него, так как тот трудолюбивый и преданный своему делу футболист.
Матвей Сафонов перешёл в «ПСЖ» из клуба «Краснодар» летом 2024 года. В прошлом сезоне он отстоял ворота французского клуба в 17 матчах и в семи из них сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Вчера он вместе с командой «ПСЖ» завоевал Суперкубок УЕФА. Будущее Сафонова в команде выглядит многообещающим, и ожидается, что благодаря его труду он достигнет ещё больших успехов.