Chervichenko: Spartak g‘alabasi Stankovichni ko‘taradi
Andrey Chervichenko, Spartak jamoasining sobiq prezidenti, RPLning 5-turi doirasida Spartak va Zenit o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, ko‘pincha optimizm to‘lqinlari muxlislar va mutaxassislarni jamoaning haqiqiy imkoniyatlari haqida chalg‘itadi. Shunga qaramay, Zenitga qarshi g‘alaba bosh murabbiy atrofida yangi ishonch va hayajon uyg‘otishi mumkin.
Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, oxirgi paytlarda Spartakga taqdir tomonidan qiyin sinovlar berilmoqda. Qaror qabul qilish zarur bo‘lganda, kutilmaganda g‘alabalar kelib, barcha Spartak medallar uchun kurashadi, degan umiddan to‘ladi.
Agar Spartak Zenitni mag‘lub etsa, aksincha, bosh murabbiy Stankovichning obro‘sini oshiradigan yangi bahslar boshlanishi mumkin. Joriy mavsumda poytaxt jamoasi to‘rt o‘yinda to‘rt ochko jamg‘argan.
Stankovich boshchiligidagi navbatdagi o‘yin 16 avgustda bo‘lib o‘tadi, unda Spartak o‘z maydonida Zenitni qabul qiladi. Bu uchrashuv jamoaning mavsumdagi keyingi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Chervichenko: Победа Спартака поднимет Станковича
Андрей Червиченко, бывший президент команды Спартак, высказал своё мнение о матче 5-го тура РПЛ между Спартаком и Зенитом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, волны оптимизма часто вводят болельщиков и специалистов в заблуждение относительно реальных возможностей команды. Тем не менее, победа над Зенитом может вызвать новый прилив уверенности и волнения вокруг главного тренера.
По словам Червиченко, в последнее время судьба испытывает Спартак трудными проверками. Когда нужно принимать решения, неожиданно приходят победы, и все наполняются надеждой, что Спартак будет бороться за медали.
Если Спартак обыграет Зенит, наоборот, могут начаться новые споры, которые повысят авторитет главного тренера Станковича. В этом сезоне столичная команда в четырёх играх набрала четыре очка.
Следующий матч под руководством Станковича состоится 16 августа, когда Спартак примет Зенит на своём поле. Ожидается, что эта встреча повлияет на дальнейшие результаты команды в сезоне.