Birkhoff: Italiya terma jamoasi kuchli bo‘lishi kerak
Italiya "Milan" jamoasining sobiq hujumchisi Oliver Birkhoff Italiya milliy futbol terma jamoasining yangi bosh murabbiyi Jennaro Gattuzo haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular ilgari "Milan" jamoasida birga o‘ynagan va Birkhoff Gattuzoni yaxshi biladi. Birkhoffning so‘zlariga ko‘ra, ular "Milan"da birga o‘ynashgan va u hozirda Gattuzoni Italiya terma jamoasining murabbiyi sifatida ko‘rib xursand.
U Gattuzoning biroz vazn olganini aytib, buni unga hazil tariqasida aytmoqchi ekanligini bildirgan. Birkhoffning fikricha, butun dunyo Italiya terma jamoasidan yuqori natijalarni kutmoqda va bu jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatishi kerak.
Eslatib o‘tamiz, Italiya milliy jamoasi so‘nggi ikki jahon chempionati final bosqichidan chetda qolgan edi.

Биркхофф: Сборная Италии должна быть сильной
Бывший нападающий итальянского клуба "Милан" Оливер Биркхофф высказался о новом главном тренере сборной Италии по футболу Дженнаро Гаттузо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее они вместе играли в "Милане", и Биркхофф хорошо знает Гаттузо. По словам Биркхоффа, они играли вместе в "Милане", и он рад видеть Гаттузо в роли тренера сборной Италии.
Он отметил, что Гаттузо немного набрал вес, и сказал это ему в шутку. По мнению Биркхоффа, весь мир ожидает от сборной Италии высоких результатов, и эта команда должна показывать хорошую игру.