Rostovning haydalishi mag‘lubiyatga sabab bo‘ldi
Kubok musobaqasida mag‘lubiyat bilan boshlagan "Pari NN" va "Rostov" jamoalari Rossiya Premer-Ligasining ikkinchi turida o‘zaro uchrashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
An’anaga ko‘ra, jamoalar aralash tarkibda maydonga tushishdi. Shu sababli, o‘yinda haqiqiy xavfli vaziyatlar kam bo‘ldi.
Birinchi bo‘limning asosiy voqeasi shunday kechdi: Volga jamoasi chap qanotdan tezkor hujum uyushtirdi. Olakunle Olusegun to‘pni uzoq burchakka uzatdi, ammo Renaldo Sepas yaqin masofadan to‘pni darvozadan o‘tkazib yubordi.
73-daqiqada Olusegun markazdan o‘ng tomonga qarab raqib darvozasiga hujum qilayotganida, Aleksandr Tarasov uni qo‘l bilan to‘xtatdi. Bu holatda hujumchi darvozabon bilan yuzma-yuz chiqishi mumkin edi, shuning uchun hakam Tarasovni maydondan chetlatdi.
Darhol Xuan Boselli jarima zarbasini aniq amalga oshirdi. Darvozabon barcha kuchini sarflab to‘pni to‘xtatmoqchi bo‘ldi, ammo muvaffaqiyatsiz tugadi va hisob 1:0 ga aylandi.
Keyin "Rostov" tezkor hujumga chiqdi. Kirill Shchetinin jarima maydonchasiga kirib, to‘pni yo‘qotdi.
Hakam 11 metrlik penalti belgisini ko‘rsatdi, lekin yordamchi hakamning ofsayd belgisi tufayli qarorni bekor qildi. Tez orada Muhammad Mohebbi qoidabuzarlik qilganidan so‘ng hakamga tegdi, bu futbolchiga nisbatan taqiqlangan harakatdir.
Natijada u ikkinchi sariq kartochka olib, maydondan haydaldi va jamoa 11 nafar o‘yinchidan 9 nafarga kamaydi. Uchrashuv 1:0 hisobida yakunlandi.
Shu bilan "Pari NN" 3 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi o‘rinda turibdi, "Rostov" esa ochkosiz qolmoqda. O‘yinning protokoli: "Pari NN" – "Rostov" 1:0 (1:0).

Изгнание Ростова стало причиной поражения
Команды "Пари НН" и "Ростов", начавшие Кубок с поражения, встретились во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По традиции команды вышли на поле в смешанных составах. Поэтому в матче было мало по-настоящему опасных моментов.
Основное событие первого тайма прошло так: команда Волги организовала быстрый фланговый выпад слева. Олакунле Олуцегун сделал передачу в дальний угол, но Ренальдо Сепас с близкого расстояния не попал в ворота.
На 73-й минуте, когда Олуцегун атаковал ворота соперника с центра вправо, Александр Тарасов остановил его рукой. В этой ситуации нападающий мог выйти один на один с вратарём, поэтому судья удалил Тарасова с поля.
Сразу же Хуан Боселли точно исполнил штрафной удар. Вратарь изо всех сил пытался остановить мяч, но безуспешно, и счёт стал 1:0.
Затем "Ростов" провёл быстрый контрвыпад. Кирилл Щетинин вошёл в штрафную площадь и потерял мяч.
Судья назначил пенальти, но после сигнала помощника арбитра о положении вне игры отменил решение. Вскоре Мухаммад Мохебби, нарушив правила, коснулся судьи — это запрещённое действие против игрока.
В результате он получил вторую жёлтую карточку и был удалён с поля, и команда осталась в девяти игроках из одиннадцати. Матч завершился со счётом 1:0.
Таким образом, "Пари НН" с 3 очками занимает третье место в турнирной таблице, а "Ростов" остаётся без очков. Протокол матча: "Пари НН" – "Ростов" 1:0 (1:0).