Chervichenko: Spertsyan Angliya qishlog‘ida yashashi mumkin
Sobiq Moskva “Spartak”ining yuqori martabali menejeri Andrey Chervichenko “Krasnodar” jamoasining yetakchisi Eduard Spertsyaning “Southampton” klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, har bir inson o‘z taqdirining egasidir. Balki Eduard Angliyaning biror qishlog‘ida yashashni yoqtirayotgan bo‘lishi mumkin.
Ammo u shaxs sifatida Angliyani, ayniqsa, uning kichik shaharchalarini yoqtirmasligini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, “Southampton” jamoasi so‘nggi mavsumda Angliya Premer Ligasi (APL)dan chiqib, Angliya chempionatining ikkinchi ligasi – Chempionshipga tushib qolgan.
Yangi mavsumda Eduard “Krasnodar” safida yetti o‘yinda maydonga tushdi va ularda ikki gol urdi hamda uchta golga assistentlik qildi. Bu natijalar uning jamoaga muhim hissa qo‘shayotganidan dalolat beradi.
Umuman olganda, futbolchi faoliyati va uning kelajakdagi ehtimoliy o‘tishi haqida fikrlar hali ham davom etmoqda.

Chervichenko: Сперцян может жить в английской деревне
Бывший высокопоставленный менеджер московского «Спартака» Андрей Червиченко высказался о возможном переходе лидера команды «Краснодар» Эдуарда Спертсяна в клуб «Саутгемптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Червиченко, каждый человек хозяин своей судьбы. Возможно, Эдуард предпочитает жить в какой-нибудь английской деревне.
Однако он подчеркнул, что как личность Спертсян не любит Англию, особенно её маленькие города. Для справки, команда «Саутгемптон» в прошлом сезоне вылетела из Английской Премьер-Лиги (АПЛ) и опустилась во второй дивизион чемпионата Англии — Чемпионшип.
В новом сезоне Эдуард сыграл за «Краснодар» в семи матчах, забил два гола и отдал три голевые передачи. Эти показатели свидетельствуют о его важном вкладе в команду.