Aleksandr Medvedev, Sankt-Peterburgning Zenit jamoasi boshqaruvi raisi, jamoada "Perehvat" deb nomlangan yangi reja joriy etilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu reja doirasida jamoa temiryo‘l transporti va boshqa resurslarni samarali nazorat qilish orqali raqiblarga qarshi ustunlikka erishishni maqsad qilgan. Medvedevning so‘zlariga ko‘ra, bu reja Kubok musobaqasidagi g‘alaba bilan boshlangan va jamoa bundan keyin ham yutuqlarga erishishni ko‘zlamoqda.
Zenit jamoasi navbatdagi o‘yinni Rossiya Premer-Ligasining beshinchi turida Moskvadagi Spartak jamoasiga qarshi o‘tkazadi. O‘yin 16 avgust kuni Lukoil Arena stadionida bo‘lib o‘tadi.
Hozirda Sankt-Peterburg jamoasi chempionat jadvalida sakkizinchi o‘rinda turibdi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

В команде Зенит введён план «Перехват»
Александр Медведев, председатель правления петербургского футбольного клуба Зенит, сообщил о введении в команде нового плана под названием «Перехват». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках этого плана команда ставит целью добиться преимущества над соперниками за счёт эффективного контроля железнодорожного транспорта и других ресурсов. По словам Медведева, этот план начался с победы в Кубковом турнире, и команда намерена и дальше добиваться успехов.
Следующий матч Зенит проведёт в пятом туре Российской Премьер-Лиги против московского Спартака. Игра состоится 16 августа на стадионе ЛУКОЙЛ Арена.
В настоящее время команда из Санкт-Петербурга занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата. Эта игра имеет важное значение для дальнейших успехов команды в сезоне.