Angliyaning "Southampton" klubi "Krasnodar" jamoasining yarim himoyachisi Eduard Spertsyanni sotib olishga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbol agenti Aleksey Safonov ma’lum qildi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, "Southampton" klubi futbolchini xarid qilish uchun yetarli miqdorda pul taklif qilishi qiyin.
U klub rahbariyati, xususan Galiitskiy, talab qilayotgan 12 million yevro miqdorida mablag‘ni taqdim etishiga ishonmaydi. Klub narxni ancha yuqori belgilaydi, shuning uchun ham bitim amalga oshishi murakkab ko‘rinmoqda.
Eduard Spertsyan "Krasnodar" futbol akademiyasida tarbiyalangan. Uning transfer qiymati taxminan 25 million yevroga teng.
Futbolchi jamoa safida jami 148 o‘yinda maydonga tushib, 45 ta gol urgan va 35 ta golga uzatma bergan. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun qanchalik muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi.
Hozirda futbolchining transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda, ammo aniq kelishuv hali yo‘q. "Southampton" klubi ushbu futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shib, jamoa kuchini oshirishni maqsad qilgan.

Southampton сомневается в покупке Спертсянни
Английский клуб "Саутгемптон" проявляет интерес к полузащитнику "Краснодара" Эдуарду Сперцяну. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил футбольный агент Алексей Сафонов. По словам агента, клубу "Саутгемптон" будет сложно предложить достаточную сумму за покупку футболиста.
Он не верит, что руководство клуба, в частности Галицкий, предоставит требуемую сумму в размере 12 миллионов евро. Клуб устанавливает цену значительно выше, поэтому сделка выглядит сложной.
Эдуард Сперцян воспитан в футбольной академии "Краснодара". Его трансферная стоимость примерно равна 25 миллионам евро.
Футболист провёл за команду всего 148 матчей, забил 45 голов и отдал 35 голевых передач. Эти показатели показывают, насколько он важен для команды.
В настоящее время продолжаются переговоры по трансферу футболиста, но точного соглашения пока нет. Клуб "Саутгемптон" намерен усилить команду, включив этого футболиста в состав.