CSKAda Moizes Krishtianu Ronalduga o‘xshashi aytildi
Moskva CSKA jamoasining nutriciologi Xose Bles, u Saudiya Arabistonidagi "Al-Nasr" klubida portugaliyalik Krishtianu Ronalduning ovqatlanishini nazorat qilgan mutaxassis, armiyachilar jamoasining bir futbolchisini ajratib ko‘rsatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchi 40 yoshli tajribali hujumchiga o‘xshashligini ta’kidladi. Nutriciologning so‘zlariga ko‘ra, ayni paytda u Moizesni alohida ajratib ko‘rsatmoqda.
Moizes nafaqat maydonda, balki uy sharoitida ham katta professionaldir. Bu fikrlarni "Match TV" telekanali xabar qilgan.
Eslatib o‘tamiz, Xose Bles ikki yil davomida Saudiya klubi safida ishlagan. Shu yozda u CSKA jamoasiga ishga o‘tgan.
Premyer-liganing to‘rtinchi turidan so‘ng, armiyachilar sakkiz ochko to‘plab, musobaqa jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi.

В ЦСКА сказали, что Моизес похож на Криштиану Роналду
Диетолог московского ЦСКА Хосе Блес, который контролировал питание португальца Криштиану Роналду в клубе "Аль-Наср" из Саудовской Аравии, выделил одного из футболистов армейской команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что этот игрок похож на 40-летнего опытного нападающего. По словам диетолога, в настоящее время он особенно выделяет Моисеса.
Моисес является большим профессионалом не только на поле, но и в быту. Об этом сообщил телеканал "Матч ТВ".
Напомним, что Хосе Блес работал в саудовском клубе два года. Этим летом он перешёл на работу в ЦСКА.
После четвёртого тура Премьер-лиги армейцы набрали восемь очков и занимают четвёртое место в турнирной таблице.