Rossiya chempionatida Suxoy hakamligi ma’qullandi
Rossiya futbol ittifoqining ekspert-hakamlar komissiyasi (EHK RF) «Krasnodar» va «Orenburg» jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda hakam Aleksey Suxoyning faoliyati sifatiga oid qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin mamlakat chempionatining to‘rtinchi tur doirasida bo‘lib o‘tdi. 19-daqiqada hakam VAR texnologiyasi yordamida «Orenburg» jamoasi darvozasiga kiritilgan Batchi golini ofsayd holati sababli bekor qildi.
EHK RF bayonotida ta’kidlanishicha, «Kordoba ofsayd chizig‘idan tashqarida turgan holda «Orenburg» futbolchisi bilan to‘p uchun kurashga kirishdi. Kordobaning harakatlari raqibning to‘p bilan o‘ynash imkoniyatiga ta’sir ko‘rsatdi.
Shuning uchun hakam darvoza golini bekor qilgani to‘g‘ri qaror bo‘ldi». Hozirgi vaqtda «Krasnodar» turnir jadvalida 9 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.

В чемпионате России одобрено судейство Сухого
Экспертная комиссия судей Российского футбольного союза (ЭКС РФ) приняла решение по качеству работы судьи Алексея Сухого в матче между командами «Краснодар» и «Оренбург». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Этот матч прошёл в рамках четвёртого тура чемпионата страны. На 19-й минуте судья с помощью технологии VAR отменил гол Бачи в ворота «Оренбурга» из-за положения вне игры.
В заявлении ЭКС РФ отмечается, что «Кордоба, находясь за линией офсайда, вступил в борьбу за мяч с игроком «Оренбурга». Действия Кордобы повлияли на возможность соперника играть с мячом.
Поэтому решение судьи отменить гол было правильным». В настоящее время «Краснодар» занимает второе место в турнирной таблице с 9 очками.