Komlichenko: Yangi futbolchilarni o‘zimiz yetishtiraylik
Poytaxtning Lokomotiv jamoasi hujumchisi Nikolay Komlichenko yosh rus futbolchilarning jamoada ko‘pligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida yosh o‘yinchilarga imkon berish muhimligini ta’kidladi. Komlichenko fikricha, jamoaga xorijlik futbolchilarni olib kelish o‘rniga, o‘z futbolchilarni bir-ikki yil ichida yetishtirish yaxshiroqdir.
Bu yondashuv jamoaning kelajagi uchun foydali hisoblanadi. Hozirgi vaqtda Lokomotiv tarkibida faqat uchta legioner bor: Zherzhinyo Nyamsi, Sesar Montes va Lukas Fasson.
Kolumbiyalik futbolchi Kristian Ramirez esa Rossiya pasportiga ega. Jamoa Rossiya chempionatida to‘rt o‘yindan to‘rtini ham g‘alaba bilan yakunlab, turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Shuningdek, Rossiya sport vazirligi Rossiya Premyer Ligasi klublaridagi xorijlik futbolchilar sonini bosqichma-bosqich kamaytirishni rejalashtirmoqda. Bu qaror milliy futbolni rivojlantirishga qaratilgan.
Umuman olganda, yosh futbolchilarga e’tibor qaratish va ularni rivojlantirish jamoaning uzoq muddatli muvaffaqiyati uchun muhim hisoblanadi.

Комличенко: Давайте сами воспитывать новых футболистов
Нападающий столичной команды «Локомотив» Николай Комличенко высказался о большом количестве молодых российских футболистов в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул важность предоставления возможностей молодым игрокам. По мнению Комличенко, вместо того чтобы привозить иностранных футболистов, лучше вырастить своих игроков за один-два года.
Такой подход считается полезным для будущего команды. В настоящее время в составе «Локомотива» всего три легионера: Жержиньо Ньямси, Сесар Монтес и Лукас Фассон.
Колумбийский футболист Кристиан Рамирес имеет российский паспорт. Команда выиграла все четыре матча в чемпионате России и занимает первое место в турнирной таблице.
Кроме того, Министерство спорта России планирует поэтапно сокращать количество иностранных футболистов в клубах Российской Премьер-Лиги. Это решение направлено на развитие национального футбола.
В целом, внимание к молодым футболистам и их развитие считаются важными для долгосрочного успеха команды.