Dominik Kalvert-Lyuin «Lids» bilan shartnoma imzoladi
«Lids» rasmiy veb-saytida hujumchi Dominik Kalvert-Lyuinning klub bilan shartnoma imzolagani haqida e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
28 yoshli futbolchi uch mavsumga mo‘ljallangan shartnoma imzoladi, u 2028 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Avvalroq, Kalvert-Lyuin to‘qqiz yil davomida «Everton» jamoasida o‘ynagan.
U «ko‘klar» safida 273 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 71 ta gol urdi va 22 ta golga uzatma berdi. Angliya chempionatining birinchi turida Kalvert-Lyuinning yangi jamoasi «Lids» va sobiq jamoasi «Everton» o‘zaro to‘qnashadi.
Ushbu o‘yin 18 avgust, dushanba kuni bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, «Lids» joriy yil bahorida Chempionshipda birinchi o‘rinni egallab, Premer-ligaga qaytganini eslatib o‘tish lozim.
Bu transfer «Lids» jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam hisoblanadi. Futbol ixlosmandlari uchun kelgusi mavsumda ushbu o‘yin va futbolchining chiqishlari katta qiziqish uyg‘otadi.

Доминик Кальверт-Льюин подписал контракт с «Лидсом»
Официальный сайт «Лидс» объявил о подписании контракта с нападающим Домиником Калверт-Льюином. Об этом сообщил Euro-football.ru.
28-летний футболист подписал контракт на три сезона, который действует до середины 2028 года. Ранее Калверт-Льюин играл за «Эвертон» в течение девяти лет.
Он провел за «ирисок» 273 официальных матча, забил 71 гол и отдал 22 голевые передачи. В первом туре чемпионата Англии новая команда Калверт-Льюина «Лидс» встретится с его бывшей командой «Эвертон».
Этот матч состоится в понедельник, 18 августа. Также стоит напомнить, что «Лидс» весной этого года занял первое место в Чемпионшипе и вернулся в Премьер-лигу.
Этот трансфер является важным шагом для усиления атакующей линии команды «Лидс». Для футбольных болельщиков предстоящий сезон и выступления этого игрока вызовут большой интерес.