Sobiq futbolchi Igor Semshov «Lokomotiv» jamoasining yarim himoyachisi Aleksey Batrakov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Aleksey ketma-ket ikkinchi mavsumda yaxshi natija ko‘rsatmoqda va bu uning darajasini tasdiqlaydi. Biroq, ortiqcha maqtovlar ham keraksiz hisoblanadi.
Batrakov yoshlar futbolini ortda qoldirib, endi 20 yoshda, ya’ni natija ko‘rsatish talab qilinadigan yoshga yetgan. Semshovning ta’kidlashicha, faqat Batrakov emas, balki Rossiya Premyer Ligasi jamoalarida yana bir nechta iste’dodli yosh futbolchilar bor.
Masalan, CSKA jamoasining qanot hujumchisi Kirill Glebov va «Krylya Sovetov» jamoasining hujumchisi Vadim Rakov ham e’tiborga loyiq. Joriy mavsumda «Lokomotiv»ning eng yaxshi to‘purarida olti o‘yinda sakkizta gol bor.
Batrakov jamoasi Rossiya Premyer Ligasi jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu esa uning jamoaga qo‘shayotgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi.

Semshov: Batrakovу не нужно чрезмерно хвалить
Бывший футболист Игорь Семшов высказался о полузащитнике команды «Локомотив» Алексее Батракове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Алексей показывает хорошие результаты второй сезон подряд, что подтверждает его уровень. Однако чрезмерные похвалы также считаются излишними.
Батраков оставил позади молодежный футбол и теперь ему 20 лет, то есть возраст, когда требуется показывать результат. По словам Семшова, не только Батраков, но и в командах Российской Премьер-Лиги есть еще несколько талантливых молодых футболистов.
Например, крайний нападающий ЦСКА Кирилл Глебов и нападающий «Крылья Советов» Вадим Раков также заслуживают внимания. В текущем сезоне у лучшего бомбардира «Локомотива» восемь голов в шести матчах.
Команда Батракова занимает первое место в таблице Российской Премьер-Лиги. Это явно демонстрирует вклад игрока в команду.