Pisarev Karpinni Xabi Alonso bilan taqqosladi
Rossiyalik murabbiy Nikolay Pisarev Moskva jamoasi Dinamo bosh murabbiyi Valeriy Karpinning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Pisarevning so‘zlariga ko‘ra, Karpin jamoada tub o‘zgarishlarni amalga oshirishni maqsad qilgan. U 2022 yilda Bayer jamoasiga kelgan Xabi Alonso misolini keltirdi.
Alonso birinchi mavsumda jamoani oltinchi o‘ringa olib chiqqan, keyingi yili esa chempionlikni qo‘lga kiritgan. Murabbiyning ta’kidlashicha, murakkab Rossiya chempionatida g‘olib bo‘lish uchun jamoada an’anaviy holatni buzish, ya’ni "lomka" jarayoni zarur.
Hozirgi vaqtda Dinamo Rossiya premer-ligasining turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi va besh ochko jamg‘argan. Pisarevning fikricha, jamoa oldida hali ko‘p ishlar bor va Karpinning yondashuvi natijalarni yaxshilashga yordam beradi.
Shuningdek, u murabbiyning uzoq muddatli rejalari va jamoani yangi bosqichga olib chiqish niyatini ta’kidladi. Bu esa muxlislar va futbol ixlosmandlari uchun umid baxsh etmoqda.

Писарев сравнил Карпина с Хаби Алонсо
Российский тренер Николай Писарев высказался о деятельности главного тренера московского клуба «Динамо» Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Писарева, Карпин поставил перед собой цель провести в команде кардинальные изменения. Он привёл в пример Хаби Алонсо, который в 2022 году пришёл в клуб «Байер».
Алонсо в первый сезон вывел команду на шестое место, а в следующем году завоевал чемпионство. По мнению тренера, чтобы выиграть в сложном российском чемпионате, в команде необходимо нарушить традиционный порядок, то есть пройти процесс «ломки».
В настоящее время «Динамо» занимает девятое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги и набрало пять очков. По мнению Писарева, у команды ещё много работы, и подход Карпина поможет улучшить результаты.
Также он отметил долгосрочные планы тренера и его намерение вывести команду на новый уровень. Это вселяет надежду в болельщиков и любителей футбола.