Iraola: Liverpulga qarshi g‘alabaga yaqin edik
«Bornmut» jamoasi bosh murabbiyi Andoni Iraola Angliya Premer Ligasi birinchi turida «Liverpul»ga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvdagi o‘yin natijasini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 2:4 hisobida yakunlandi. «Bornmut» futbolchilari Antuan Semenyoning ikkita gol urishi evaziga hisobni tenglashtirishga yaqin bo‘ldilar.
Hisob 88-daqiqagacha 2:2 bo‘lib turganida, maydonga zaxiradan tushgan Federiko Kyeza amaldagi chempionlar uchun g‘alaba golini kiritdi. Qo‘shimcha vaqtda esa Muhammad Salah mezbonlarning g‘alabasini yana bir aniq zarba bilan mustahkamladi.
Iraola BBC Sportga bergan intervyusida o‘yinni yaxshi baholadi. U «Liverpul» uch ochko oldi, ammo jamoasi ham o‘zini yaxshi ko‘rsatdi, dedi.
To‘rt gol o‘tkazish qabul qilinmas ekanligini ta’kidladi, lekin hisob 2:2 bo‘lgan paytda jamoada kuch borligi sezilgan. «Liverpul» har doim kerak bo‘lganda gol urishga qodir jamoa ekanligini aytdi.
Uchrashuvda g‘alabaga juda yaqin bo‘lishganini ta’kidladi. 23 avgust kuni «Bornmut» o‘z maydonida «Vulverxempton» jamoasini qabul qiladi.
Bu Angliya Premer Ligasi ikkinchi tur uchrashuvi hisoblanadi. Jamoa muxlislari uchun qiziqarli o‘yin bo‘lishi kutilmoqda.

Iraola: Мы были близки к победе над Ливерпулем
Главный тренер команды «Борнмут» Антони Ираола оценил результат матча первого тура Английской Премьер-лиги против «Ливерпуля». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч завершился со счётом 2:4. Игроки «Борнмута» были близки к тому, чтобы сравнять счёт благодаря двум голам Антуана Семеняна.
До 88-й минуты счёт был 2:2, когда на поле вышел с замены Федерико Кьеза и забил победный гол для действующих чемпионов. В дополнительное время Мохамед Салах укрепил победу хозяев ещё одним точным ударом.
Ираола в интервью BBC Sport высоко оценил игру. Он отметил, что «Ливерпуль» получил три очка, но его команда также показала себя хорошо.
Он подчеркнул, что пропускать четыре гола неприемлемо, но при счёте 2:2 команда чувствовала свою силу. Также отметил, что «Ливерпуль» всегда способен забить гол, когда это необходимо.
Он отметил, что команда была очень близка к победе в матче. 23 августа «Борнмут» примет на своём поле команду «Вулверхэмптон».
Это будет матч второго тура Английской Премьер-лиги. Ожидается интересная игра для болельщиков команды.