Slot: Kyeza Liverpulda qoladi, ketish yo‘q
«Liverpul» bosh murabbiyi Arne Slot klubdagi hujumchi Federiko Kyezaning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi juma kuni bo‘lib o‘tgan Angliya Premer Ligasi birinchi turidan «Bornmut»ga qarshi o‘yinda (4:2) g‘alaba golini urdi. Kyeza 82-daqiqada maydonga tushdi va 88-daqiqada raqib darvozasiga aniq zarba berib, hisobni 3:2 ga olib chiqdi.
Slot o‘yindan keyingi intervyuda Kyezani hozirda «Liverpul»ga tegishli ekanligini va u jamoada qolishini aytdi. Murabbiy futbolchining ketishi haqida hech qanday o‘zgarish bo‘lmaydi deb hisoblaydi.
O‘z navbatida, Federiko Kyeza yaqin vaqt ichida klub bilan suhbatlashishini va jamoada qolishga umid qilayotganini ta’kidladi. Shu bilan birga, futbolchining kelajagi klub bilan kelishuvga bog‘liq bo‘lib qolmoqda.

Слот: Кьеза останется в Ливерпуле, уходить не будет
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот высказался о будущем нападающего клуба Федерико Кьезы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист в пятницу в матче первого тура Английской Премьер-лиги против «Борнмута» (4:2) забил победный гол. Кьеза вышел на поле на 82-й минуте и на 88-й точно пробил по воротам соперника, доведя счёт до 3:2.
В послематчевом интервью Слот заявил, что Кьеза сейчас принадлежит «Ливерпулю» и останется в команде. Тренер считает, что никаких изменений по поводу ухода футболиста не будет.
В свою очередь, Федерико Кьеза отметил, что в ближайшее время обсудит ситуацию с клубом и надеется остаться в команде. При этом будущее футболиста по-прежнему зависит от договорённостей с клубом.