Manchester Siti yarim himoyachisi Tidjani Reynders Angliya Premer Ligasi debyutini sabrsizlik bilan kutmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi iyun oyida “shaharliklar” safiga qo‘shilgan bo‘lib, bugungi birinchi tur doirasidagi “Vulverxempton”ga qarshi o‘yinda Premer Ligada ilk bor maydonga tushishi mumkin. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanadi.
Tidjani Reynders o‘z fikrlarida Angliya Premer Ligasi haqida ko‘p eshitganini va bu yerda o‘ynashning ajoyib his-tuyg‘u ekanligini ta’kidladi. U o‘yinning tezligi va futbol darajasini shaxsan sinab ko‘rishni orziqib kutayotganini bildirdi.
Oldingi tajribalarida “Vest Xem”ga qarshi o‘ynaganida ingliz jamoasining kuchini his qilganini aytdi. Markaziy maydondagi raqiblar bilan bellashish unga qiziqarli bo‘lishini va o‘zining kuchli tomonlarini namoyish etishni istashini ta’kidladi.

Тиджани Рейндерс ждет дебют в Премьер-лиге
Полузащитник Манчестер Сити Тиджани Рейндерс с нетерпением ждет своего дебюта в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист присоединился к «горожанам» в июне и может впервые выйти на поле в Премьер-лиге в сегодняшнем матче первого тура против «Вулверхэмптона». Встреча начнется в 19:30 по московскому времени.
Тиджани Рейндерс отметил, что много слышал об Английской Премьер-лиге и считает игру здесь потрясающим опытом. Он с нетерпением ждет возможности лично испытать скорость и уровень футбола.
В предыдущем опыте, играя против «Вест Хэма», он почувствовал силу английской команды. Он подчеркнул, что противостояние с оппонентами в центре поля будет для него интересным и он хочет показать свои сильные стороны.
Клуб «Манчестер Сити» приобрел Тиджани Рейндерса у «Милана» за 55 миллионов евро. Этот трансфер является важным шагом для усиления центральной полузащиты команды.