Shikunov: Dinamo va CSKA o‘yini Karpin uchun muhim
Futbol sohasidagi mutaxassis Aleksandr Shikunov yaqinlashib kelayotgan "Dinamo" va CSKA o‘rtasidagi derbi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, ushbu o‘yin "oq-ko‘k" jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin uchun juda muhim ahamiyatga ega. U mavsum boshida kutilgan natijalarni ko‘rsata olmaganligi sababli turli gap-so‘zlar paydo bo‘lmoqda.
Shikunovning aytishicha, "Dinamo" rahbariyati CSKAga qarshi mumkin bo‘lgan mag‘lubiyatga qanday munosabat bildirishini ko‘rib chiqadi. Shu bilan birga, ekspert Karpinning mag‘lubiyatga uchrashi holatida ham ishdan bo‘shatilish ehtimoli kamligini ta’kidladi.
Rossiya Premyer Ligasi doirasidagi beshinchi tur o‘yini 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va o‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00da boshlanadi. Ushbu bellashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otadi.

Шикунов: Игра Динамо и ЦСКА важна для Карпина
Эксперт в области футбола Александр Шикунов высказал мнение о приближающемся дерби между "Динамо" и ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, эта игра имеет большое значение для главного тренера команды "бело-голубых" Валерия Карпина. В начале сезона он не смог показать ожидаемые результаты, из-за чего появились различные слухи.
Шикунов отметил, что руководство "Динамо" рассмотрит, как отреагировать на возможное поражение от ЦСКА. При этом эксперт подчеркнул, что даже в случае поражения вероятность увольнения Карпина невелика.
Матч пятого тура Российской Премьер-Лиги состоится 17 августа и начнётся в 18:00 по московскому времени. Эта встреча вызовет большой интерес у футбольных болельщиков.