Bongonda jarohatdan keyin maydonga ikki haftadan so‘ng qaytadi
2023 yil iyun oyida Moskva "Spartak"ining hujumchisi Teo Bongonda Konqo Demokratik Respublikasining milliy terma jamoasi safida o‘yin davomida akill tendonini shikastladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi jamoasiga qachon yordam bera olishini ma’lum qildi. Bongonda so‘zlariga ko‘ra, u maydonga ikki haftadan so‘ng qaytadi.
Yaqinda u "qizil-oq" jamoaga qaytib, jarohatdan tiklanishning keyingi bosqichini boshladi. O‘tgan mavsumda 29 yoshli hujumchi "Spartak" libosida 34 o‘yinda sakkizta gol urdi va to‘rtta golga uzatma berdi.
Uning klub bilan shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan. Bongondaning tez orada maydonga qaytishi jamoa uchun muhim voqea hisoblanadi.
Uning tiklanishi "Spartak"ning keyingi o‘yinlaridagi muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Klub va futbolchi tiklanish jarayonini diqqat bilan kuzatmoqda.

В Бонгонде вернется на поле через две недели после травмы
В июне 2023 года нападающий московского "Спартака" Тео Бонгонда получил травму ахиллова сухожилия во время игры за национальную сборную Демократической Республики Конго. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Футболист сообщил, когда сможет помочь своей команде. По словам Бонгонды, он вернется на поле через две недели.
Недавно он вернулся в команду "красно-белых" и начал следующий этап восстановления после травмы. В прошлом сезоне 29-летний нападающий провел 34 матча в составе "Спартака", забил восемь голов и отдал четыре результативные передачи.
Его контракт с клубом рассчитан до 2027 года. Скорое возвращение Бонгонды на поле считается важным событием для команды.
Ожидается, что его восстановление положительно скажется на успехах "Спартака" в предстоящих матчах. Клуб и футболист внимательно следят за процессом восстановления.