Sanderlend Vest Xemni 3:0 hisobida mag‘lub etdi
“Sanderlend” jamoasi Angliya Premer-ligasiga muvaffaqiyatli qaytdi va yangi mavsumning birinchi o‘yinida “Vest Xem” jamoasini mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida Xabib Diarra xavfli vaziyat yaratdi, ammo darvozabon o‘zining tezkor reaksiyasi bilan jamoasini qutqardi. Birinchi bo‘limning o‘rtalarida Malik Diuf hisobni ochishi mumkin edi, ammo to‘p darvoza postiga urilib qaytdi va darvozabon yana yordam berdi.
61-daqiqada Omar Alderete jarima maydonchasiga aniq uzatma berdi. Eliaser Mayenda Naif Agerdan oldin to‘pni bosh bilan aniq yo‘llab, hisobni 1:0 ga olib chiqdi.
73-daqiqada Simon Adingra Daniyel Ballardga assist berdi, u esa havo to‘pida Lukas Paketani mag‘lub etdi va hisobni 2:0 ga oshirdi. O‘yinning 90-daqiqasida Vilson Izidor tezkor qarshi hujumda yakuniy golni urib, hisobni 3:0 ga yetkazdi.
Shu tariqa, “Sanderlend” jamoasi o‘zining qaytishini kuchli natija bilan ta’kidladi. O‘yin protokoli bo‘yicha “Sanderlend” 3, “Vest Xem” 0 hisobida g‘alaba qozondi.
Jamoalar tarkibida ko‘plab futbolchilar maydonga tushdi va o‘z imkoniyatlarini namoyish etdi. Ushbu g‘alaba “Sanderlend” uchun yangi mavsumda ijobiy boshlanish bo‘ldi, jamoa bundan keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.

Сандерленд обыграл Вест Хэм со счётом 3:0
Команда «Сандерленд» успешно вернулась в Английскую Премьер-лигу и в первом матче нового сезона одержала победу над «Вест Хэмом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые минуты игры Хабиб Диарра создал опасный момент, но вратарь своей быстрой реакцией спас команду. В середине первого тайма Малик Диуф мог открыть счёт, но мяч ударился о штангу и вратарь снова помог своей команде.
На 61-й минуте Омар Альдерете сделал точную передачу в штрафную площадь. Элиасер Майенда опередил Найфа Агера и точно головой отправил мяч в ворота, выведя счёт 1:0.
На 73-й минуте Симон Адингра сделал ассист Даниэлю Балларду, который выиграл воздушную дуэль у Лукаса Пакеты и увеличил счёт до 2:0. На 90-й минуте Вилсон Изидор забил завершающий гол в быстром контрвыпаде, доведя счёт до 3:0.
Таким образом, команда «Сандерленд» отметила своё возвращение сильным результатом. По протоколу матча «Сандерленд» выиграл со счётом 3:0 у «Вест Хэма».
В составе команд на поле вышло много футболистов, которые продемонстрировали свои возможности. Эта победа стала позитивным началом нового сезона для «Сандерленда», команда ставит цель добиваться успехов и в следующих матчах.