Batrakov Lokomotivda qolishini tasdiqladi Galaktionov
Uning so‘zlariga ko‘ra, Yevropaning yetakchi klublaridan qiziqish bo‘lsa, transfer masalasi muhokama qilinishi mumkin edi, ammo hozircha bunday takliflar kelmagan. Galaktionov Batrakovga o‘z darajasini mustahkamlashga e’tibor qaratishni tavsiya qildi.
U shunday dedi: “Hozircha ketish uchun hech qanday asos yo‘q. Agar Yevropaning top klubi qiziqsa, klub rahbariyati kamida suhbatlashadi.
Lekin hozircha bunday gap-so‘zlar yo‘q. Batrakov o‘z o‘yinini yaxshilashga e’tibor berishi kerak.” Rossiya chempionatining beshinchi turida Lokomotiv mehmon maydonda Baltika jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
13 ochko bilan Lokomotiv turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda. Jamoaning navbatdagi o‘yini 23 avgust kuni o‘z maydonida Rostovga qarshi bo‘lib o‘tadi.

Батраков подтвердил, что останется в Локомотиве Галактионов
Главный тренер команды Локомотив Михаил Галактионов опроверг слухи о том, что полузащитник Алексей Батраков покинет клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если бы был интерес со стороны ведущих европейских клубов, вопрос трансфера мог бы обсуждаться, но пока таких предложений не поступало. Галактионов посоветовал Батракову сосредоточиться на укреплении своего уровня.
Он сказал: «Пока нет никаких оснований уходить. Если заинтересуется топ-клуб Европы, руководство клуба как минимум поговорит.
Но пока таких разговоров нет. Батракову нужно уделять внимание улучшению своей игры.» В пятом туре чемпионата России Локомотив сыграл в гостях с командой Балтика вничью 1:1.
С 13 очками Локомотив лидирует в турнирной таблице. Следующий матч команды состоится 23 августа на своем поле против Ростова.