Krishtianu Ronaldu yana bir rekord o‘rnatdi
23 mart kuni Ronaldu Daniya terma jamoasiga qarshi Millatlar ligasining chorak final uchrashuvida gol urdi. Uchrashuv 5:2 hisobida Portugaliya foydasiga hal bo‘ldi. Bu portugaliyaliklarga turnirning yarim finaliga chiqish imkonini berdi. Millatlar ligasi yarim finalida Fransiya, Germaniya va Ispaniya terma jamoalari ham to‘p suradi.
Ronaldu faoliyatidagi 929-golini, Portugaliya terma jamoasi safidagi 136-golini kiritdi.
2023 yilning yanvarida Ronaldu oilasi bilan Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tdi va «Al-Nasr» hujumchisiga aylandi. Mamlakatda erkak va ayolning nikohsiz bir uyda yashashi taqiqlanganiga qaramay, afsonaviy futbolchiga farzandlarining onasi Jorjina Rodriges bilan birga yashashga ruxsat berildi.
Futbolchining jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2024-25 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi. Avvalroq OAV tomonlar mehnat shartnomasini uzaytirishga kelishib olgani haqida xabar bergan edi. Yangi shartnoma shartlariga ko‘ra, Ronaldu klubning 5 foizlik ulushiga ega bo‘ladi.

Криштиану Роналду снова установил рекорд
Португальский футболист Криштиану Роналду стал первым футболистом в истории, который забивал голы за национальную сборную на протяжении 22 лет подряд.
23 марта Роналду забил гол в четвертьфинальном матче Лиги наций против сборной Дании. Встреча завершилась со счетом 5:2 в пользу Португалии. Это дало португальцам возможность выйти в полуфинал турнира. В полуфинале Лиги наций также сыграют сборные Франции, Германии и Испании.
Роналду забил свой 929-й гол в карьере и 136-й гол за сборную Португалии.
В январе 2023 года Роналду переехал в Саудовскую Аравию со своей семьей и стал нападающим клуба «Аль-Наср». Несмотря на то, что в стране запрещено совместное проживание мужчин и женщин без брака, легендарному футболисту было разрешено жить с матерью его детей Джорджиной Родригес.
Контракт футболиста с клубом действует до конца сезона 2024-25. Ранее СМИ сообщали, что стороны договорились о продлении трудового контракта. Согласно условиям нового контракта, Роналду будет владеть 5% акций клуба.