Aguero Ronalduni tan oldi, lekin kuchlilar orasiga qo‘shmadi
“Manchester City” afsonasi Serxio Aguero portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronalduni tarixdagi eng buyuk futbolchilardan biri sifatida tan olsa-da, uni o‘zining eng kuchli to‘rt futbolchi ro‘yxatiga kiritmagan, deb The Telegraph xabar berdi.
Agueroga ko‘ra, dunyoning eng yaxshi futbolchisi — Lionel Messi. U Messi va Diego Maradonani taqqoslash tarafdori emasligini aytgan va har ikkisini ham o‘z davrining eng yaxshilari deb tan olish kerakligini ta’kidlagan.
“Men hech qachon bunday taqqoslashlarni yoqtirmaganman. Biz, argentinaliklar, Diegoni ham, Leonni ham tarixdagi eng yaxshi futbolchilar sifatida qabul qilishimiz kerak”, — degan Aguero.
Shuningdek, u braziliyalik Ronaldo Nazarioni o‘zining faoliyatiga katta ta’sir ko‘rsatgan futbolchi sifatida tilga olgan:
“Meni eng ko‘p ilhomlantirgan futbolchi – braziliyalik Ronaldo”.
Aguero Ronaldinoning “Joga Bonito” uslubini ham yuqori baholagan. Uningcha, Ronaldino texnika, dribbling va ijodkorlik jihatidan eng iqtidorli futbolchilardan biri bo‘lgan.

Агуэро признал Роналду, но не включил его в число сильнейших
Легенда “Манчестер Сити” Серхио Агуэро признал португальского нападающего Криштиану Роналду одним из величайших футболистов в истории, однако не включил его в свой список четырех лучших футболистов, сообщает The Telegraph.
По словам Агуэро, лучшим футболистом мира является Лионель Месси. Он заявил, что не является сторонником сравнения Месси и Диего Марадоны и подчеркнул, что обоих следует признать лучшими в своем времени.
“Я никогда не любил такие сравнения. Мы, аргентинцы, должны признать и Диего, и Лео величайшими футболистами в истории”, — сказал Агуэро.
Он также упомянул бразильца Роналдо Назария как футболиста, оказавшего значительное влияние на его карьеру:
“Футболистом, который вдохновлял меня больше всего, был бразилец Роналдо”.
Агуэро высоко оценил стиль игры Роналдиньо “Joga Bonito”. По его мнению, Роналдиньо был одним из самых талантливых футболистов с точки зрения техники, дриблинга и креативности.