Karlo Anchelotti kechagi mag‘lubiyatdan so‘ng nimalar dedi?
“Real Madrid” bosh murabbiyi Karlo Anchelotti Chempionlar Ligasi chorak finalida “Arsenal”ga qarshi ikkinchi o‘yindagi mag‘lubiyatdan so‘ng jamoaning holati va kelgusi rejalari haqida fikr bildirdi.
“Bugun o‘yin dinamikasini o‘zgartirishga kuchimiz yetmadi. Aslida, barcha taqdir avvalgi o‘yinda hal bo‘lib bo‘lgan ekan. «Arsenal» ikki o‘yinda ham yaxshi harakat qildi va yarim finalga chiqishga munosib edi,” — dedi Anchelotti.
Mashhur murabbiy jamoaning hozirgi maqsadlari haqida ham to‘xtalib o‘tdi:
“Endi barcha diqqatni La Ligaga qaratamiz. Chempionlik uchun imkoniyatimiz bor. Oldimizda “Barselona”ga qarshi muhim bellashuv turibdi. Shuningdek, Ispaniya kubogi va Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida ham g‘alaba qozonish uchun kurashamiz. Mag‘lubiyatni tezroq unutib, olg‘a qarab harakat qilishimiz shart.”

Что сказал Карло Анчелотти после вчерашнего поражения?
Главный тренер "Реал Мадрид" Карло Анчелотти после поражения во втором матче четвертьфинала Лиги чемпионов против "Арсенала" высказал свои мысли о состоянии команды и будущих планах.
“Сегодня нам не удалось изменить динамику игры. На самом деле, все решилось в предыдущем матче. "Арсенал" хорошо действовал в обоих матчах и заслуживал выхода в полуфинал,” — сказал Анчелотти.
Знаменитый тренер также остановился на текущих целях команды:
“Теперь мы сосредоточим все внимание на Ла Лиге. У нас есть возможность побороться за чемпионство. Впереди важное противостояние с "Барселоной". Также мы будем бороться за победу в Кубке Испании и на чемпионате мира среди клубов. Нам нужно быстрее забыть поражение и двигаться вперед.”