Messi futbolda yana qancha qoladi? O‘zi javob berdi
Hozirda “Inter Mayami” sharafini himoya qilayotgan futbol yulduzi Lionel Messining faoliyatini yana qancha davom ettirishi hamon futbol muxlislari uchun qiziq mavzulardan biri bo‘lib qolmoqda. Sakkiz karra "Oltin to‘p" sohibi shu masalaga aniqlik kiritib, o‘zining kelgusi rejalarini ma’lum qildi.
"Oldin ham ko‘p bor aytganimdek, hozirgi paytda faqat o‘zimning jamoam va o‘yinimga diqqatni jamlaganman. Ammo jahon chempionati haqida o‘ylamayapman desam, noto‘g‘ri bo‘ladi. Albatta, men mundialda qatnashishni istayman va bu haqda o‘ylayapman.
Biroq bu mavsum mening kelajagim haqida yakuniy qaror chiqarishim uchun juda muhimdir. Agar yuqori saviyani ushlab tura olsam, albatta faoliyatimni davom ettirishni xohlayman", – dedi Lionel Messi.
Eslatib o‘tamiz, 37 yoshli argentinalik yulduz o‘zining xalqaro faoliyatini 2005 yili boshlagan. Shu kungacha u Argentina terma jamoasi safida 191 o‘yinda maydonga tushib, 112 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Bu ko‘rsatkich bo‘yicha Messidan oldinda faqatgina portugaliyalik yulduz Krishtianu Ronaldu bor.
Jahon futbolida so‘nmas yulduz sifatida qolgan Messi, shuncha yillik faoliyatdan so‘ng ham mundialda qatnashishni “o‘ylab ko‘rayotgan”i bilan muxlislar uchun umid uyg‘otdi.

Месси в футболе еще сколько останется? Он сам ответил
В настоящее время футболист-звезда Лионель Месси, защищающий цвета «Интер Майами», продолжает оставаться одной из интересных тем для футбольных фанатов, касающихся того, сколько еще он будет продолжать свою карьеру. Восьмикратный обладатель «Золотого мяча» прояснил этот вопрос и поделился своими планами на будущее.
«Как я уже много раз говорил, сейчас я сосредоточен только на своей команде и своей игре. Но было бы неправильно сказать, что я не думаю о чемпионате мира. Конечно, я хочу участвовать в мундиале и думаю об этом.
Однако этот сезон очень важен для принятия окончательного решения о моем будущем. Если я смогу поддерживать высокий уровень, я определенно хочу продолжать свою карьеру», – сказал Лионель Месси.
Напомним, что 37-летняя аргентинская звезда начала свою международную карьеру в 2005 году. С тех пор он сыграл 191 матч за сборную Аргентины и забил 112 голов. По этому показателю впереди Месси только португалец Криштиану Роналду.
Месси, который остался неугасимой звездой мирового футбола, вселил надежду в фанатов, заявив, что после стольких лет карьеры он все еще «думает» о участии в мундиале.