Manbaga ko‘ra, ispaniyalik 42 yoshli mutaxassis «qaymoqranglilar» bilan kelishuvga erishgan va shartnoma imzolash uchun barcha tayyorgarliklar yakunlanmoqda. Ayni vaqtda «Real»ning amaldagi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti esa klubni tark etib, Braziliya milliy terma jamoasini boshqarishi mumkinligi aytilmoqda.
Xabi Alonso 2022 yilning kuzidan beri Leverkuzenning «Bayer» klubini muvaffaqiyatli boshqarib kelmoqda. Uning rahbarligida jamoa o‘tgan mavsum Germaniya Bundesligasida chempionlikni qo‘lga kiritib, mamlakat kubogida ham g‘alaba qozondi. Bundan tashqari, Yevropa Ligasi finaligacha yetib bordi. Ammo hal qiluvchi bahsda Italiyaning «Atalanta» klubiga 0:3 hisobida imkoniyatni boy berdi.
Futbolchilik faoliyatida ham «Real»da porlagan Alonso uchun madridliklar klubi begona emas. U bu klub bilan ko‘plab sovrinlarga ega chiqqan. Endi esa o‘zining yangi bosqichini bosh murabbiy sifatida aynan ushbu klubda boshlashi mumkin. Bu haqda tez orada klubning rasmiy xabar berishi kutilmoqda.

пасмурно ветер 3.8 м/с, В
Главный тренер немецкого клуба «Байер» Хаби Алонсо может вскоре начать свою деятельность в качестве тренера «Реал Мадрид». Об этом сообщил известный итальянский инсайдер Николо Скира на своей странице в социальных сетях.
По информации источника, испанский 42-летний специалист достиг соглашения с «сливочными», и все приготовления к подписанию контракта завершаются. В то же время действующий главный тренер «Реала» Карло Анчелотти может покинуть клуб и возглавить сборную Бразилии.
Хаби Алонсо успешно управляет клубом «Байер» из Леверкузена с осени 2022 года. Под его руководством команда в прошлом сезоне завоевала чемпионство в Германии и победила в Кубке страны. Кроме того, она дошла до финала Лиги Европы. Однако в решающем матче команда уступила итальянской «Аталанте» со счетом 0:3.
Для Алонсо, который также блистал в «Реале» в своей футбольной карьере, клуб из Мадрида не является чужим. Он завоевал множество трофеев с этим клубом. Теперь он может начать свой новый этап в качестве главного тренера именно в этом клубе. Ожидается, что клуб скоро официально об этом сообщит.