«Barselona» o‘z sardori Rafinya bilan shartnomani uzaytirishga harakat qilmoqda
Kataloniyaning «Barselona» klubi o‘z yetakchisi va sardori bo‘lgan braziliyalik vinger Rafinyani uzoq muddat jamoada olib qolishga qaror qildi. Bu haqda klubning sport direktori Deku yangi shartnoma yuzasidan muzokaralarni boshlab yuborgani xabar qilindi.
28 yoshli futbolchining agenti bilan o‘tkazilayotgan ushbu muzokaralarda klub vakillari uni uzoq yillar jamoada saqlab qolish uchun qulay shart-sharoitlarni muhokama qilmoqda. O‘z navbatida, Rafinya ham Kataloniya klubida faoliyatini uzoq davom ettirish va yangi muvaffaqiyatlarga erishishga qaror qilgan.
E’tiborli jihati shundaki, Rafinya bu mavsumda ajoyib natijalarga erishdi. U joriy mavsumda o‘tkazilgan o‘yinlarda jami 30 ta gol urdi hamda 22 ta golli uzatma amalga oshirdi. Uning o‘yin uslubi va maydondagi liderlik xususiyatlari klubning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.
Futbolchining «Barselona» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning yoziga qadar mo‘ljallangan. Lekin kataloniyaliklar uni jamoada yanada uzoqroq muddatga olib qolish maqsadida shartnomani muddatidan avval uzaytirish niyatida.
Bu kelishuv amalga oshsa, «Barselona» o‘zining eng muhim o‘yinchilaridan birini saqlab qolib, kelgusidagi g‘alabalar va titullar uchun jiddiy asos yaratadi.

«Барселона» пытается продлить контракт со своим капитаном Рафиньей
Каталонский клуб «Барселона» решил удержать своего лидера и капитана, бразильского вингера Рафинью, на длительный срок в команде. Об этом сообщил спортивный директор клуба Деку, который начал переговоры о новом контракте.
В этих переговорах, проводимых с агентом 28-летнего футболиста, представители клуба обсуждают удобные условия для того, чтобы сохранить его в команде на многие годы. В свою очередь, Рафинья также решил продолжить свою карьеру в каталонском клубе и добиться новых успехов.
Примечательно, что Рафинья достиг великолепных результатов в этом сезоне. Он забил в общей сложности 30 голов и сделал 22 голевых передачи в играх текущего сезона. Его стиль игры и лидерские качества на поле положительно влияют на результаты клуба.
Контракт футболиста с «Барселоной» рассчитан до лета 2027 года. Однако каталонцы намерены продлить контракт досрочно, чтобы удержать его в команде на более длительный срок.
Если это соглашение будет реализовано, «Барселона» сохранит одного из своих ключевых игроков и создаст серьезную основу для будущих побед и титулов.