«Yuventus» muhim ochkolarni yo‘qotdi: A Seriyada Chempionlar ligasi uchun kurash qizimoqda!
Italiya chempionati 35-turidan o‘rin olgan qizg‘in bahsda «Bolonya» o‘z maydonida «Yuventus»ni qabul qildi. Bellashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
O‘yinni turinliklar ancha shiddatli boshlashdi. Uchrashuvning bor-yo‘g‘i 9-daqiqasida «Yuventus» yarim himoyachisi Kefren Tyuram raqib darvozasini aniq nishonga olib, hisobni ochdi. Birinchi bo‘limda ko‘proq ustunlik qilib turgan mehmonlar o‘z ustunliklarini oshirish imkoniyatlariga ham ega bo‘lishdi, ammo aniqlik yetishmadi.
Tanaffusdan so‘ng mezbonlar o‘yinga to‘liq kirishib ketishdi. Hujumkorlikni oshirgan «Bolonya» nihoyat, 54-daqiqada o‘z maqsadiga erishdi. Remo Froyler jarima maydoni ichida qulay vaziyatdan aniq zarba berib, hisobni tenglashtirdi – 1:1.
Qolgan vaqtda har ikki jamoa ham g‘alaba uchun harakat qilishdi, biroq hisob o‘zgarishsiz qoldi. Ushbu natijadan so‘ng A Seriyada Chempionlar ligasi uchun kurash yanada qizg‘in tus oldi.
Hozirgi vaziyatda «Yuventus» 63 ochko bilan turnir jadvalida uchinchi pog‘onada bormoqda. Lekin aynan shuncha ochkoga ega bo‘lgan «Roma» va «Latsio» ham bor. Bundan tashqari, «Bolonya» ham 62 ochko bilan bu jamoalarning ortidan yaqin ta’qibda turibdi.
Shunday qilib, mavsumning oxirgi turlarida Italiya chempionatidagi Chempionlar ligasi yo‘llanmalari uchun kurash juda qizg‘in kechishi aniq bo‘lib qoldi. Tomoshabinlarni hali oldinda yanada shiddatli o‘yinlar kutmoqda.

«Ювентус» потерял важные очки: В Серии А борьба за Лигу чемпионов накаляется!
В жарком поединке 35-го тура чемпионата Италии «Болонья» приняла «Ювентус» на своем поле. Матч завершился вничью 1:1.
Игра началась для туринцев довольно активно. Всего через 9 минут после начала встречи полузащитник «Ювентуса» Кефрен Тюрам точно поразил ворота соперника и открыл счет. Гости, которые в первом тайме имели больше преимуществ, также имели возможность увеличить свое преимущество, но не хватило точности.
После перерыва хозяева полностью включились в игру. Увеличив атакующие действия, «Болонья» наконец-то добилась своего на 54-й минуте. Ремо Фройлер, находясь в удобной позиции в штрафной, точно пробил и сравнял счет – 1:1.
В оставшееся время обе команды пытались добиться победы, но счет остался неизменным. После этого результата борьба за Лигу чемпионов в Серии А стала еще более напряженной.
В текущей ситуации «Ювентус» занимает третье место в турнирной таблице с 63 очками. Однако «Рома» и «Лацио» также имеют столько же очков. Кроме того, «Болонья» с 62 очками близко преследует эти команды.
Таким образом, в последних турах сезона борьба за путевки в Лигу чемпионов в чемпионате Италии обещает быть очень напряженной. Болельщиков ждут еще более захватывающие игры.