Aleksandr Xomyakov iste’fodan so‘ng qanday fikr bildirdi?
“Andijonga chin ko‘ngilimdan omad va muvaffaqiyat tilab qolaman! Umid qilamanki, Andijonda bundan keyin ham futbol rivojlanishda, klubni esa nafaqat mamlakatda, balki xalqaro arenalarda ham taniy boshlashlari davom etadi.
Hurmatli muxlislar, jamoadagi ishim davomida meni har tomonlama qo‘llab-quvvatlaganingiz uchun katta rahmat aytmoqchiman!!! Ayniqsa, O‘zbekiston Kubogi finalida birga boshdan o‘tkazgan his-hayajonlarni umrbod esimdan chiqara olmayman. O‘sha muvaffaqiyat sizlarning ko‘magingiz orqali amalga oshdi, deya hech ikkilanmay aytmoqchiman. Barchangizga rahmat! Sizlar dunyodagi eng zo‘r fanatsizlar!
Shak-shubhasiz, butun murabbiylar shtabi, tibbiy xodimlar, ma’murlar, matbuot xizmati vakillari, U-21 hamda U-19 murabbiylari, akademiya murabbiylari, maydonni parvarishlab kelayotgan xodimlar, oshpazlar, barcha ishchilarga va umuman o‘tgan vaqt mobaynida meni qo‘llab-quvvatlab kelgan hamma insonlarga minnatdorchilik bildirib qolaman. Maydondagi natijalarga hamma birdek daxldor bo‘ldi, deb baralla ayta olaman. Futbolchilarga rahmat.
Ularning har birini qadrlayman va fursatdan foydalangan holda ish jarayonida kimlargadir qattiq tekkan, dilini og‘ritgan bo‘lsam, uzr so‘rayman. Barcha harakatlar maydonda yaxshi natijalarga erishish uchun qaratilgandi. Keyingi o‘yinlarda klubga omad tilab qolaman.
Darhaqiqat, Andijon viloyati rahbariyati, “Uzavtosanoat” AJ direktorlar kengashiga menga bildirilgan ishonchi uchun alohida minnatdorchilik bildirib qolaman. Andijondek klubni boshqarish men uchun haqiqiy sharaf bo‘ldi. Omon bo‘linglar!” - dedi Xomyakov.
Shuni alohida ta’kidlash kerakki, Aleksandr Andreyevich, jamoaga 2022 yilning 15 dekabr kuni rasman bosh murabbiy etib tayinlandi va shu kunga qadar chempionat va O‘zbekiston Kubogi bahslarida hammasi bo‘lib 72 ta o‘yinda jamoani boshqardi. Shundan 26 g‘alaba, 21 durang va 25 mag‘lubiyat qayd etildi. Uning boshchiligida to‘plar nisbatidagi ko‘rsatkich bo‘yicha 95 ta gol urilgan va 85 ta to‘p o‘tkazib yuborilgan.
Xomyakov bosh murabbiyligida “Andijon” klubi o‘z tarixida ilk bor O‘zbekiston Kubogini qo‘lga kiritdi. 2023 yilda Superligada yilning ramziy jamoasida eng yaxshi murabbiy deya e’tirof etildi.

Александр Хомяков после отставки какое мнение высказал?
Вчера специалист Александр Хомяков, покинувший пост главного тренера команды "Андижан", сообщил следующее в пресс-службе клуба:
“Я искренне желаю удачи и успехов "Андижану"! Надеюсь, что в "Андижане" и впредь будет развиваться футбол, а клуб начнет узнавать не только в стране, но и на международной арене.
Уважаемые болельщики, хочу выразить огромную благодарность за вашу всестороннюю поддержку во время моей работы в команде!!! Особенно я не смогу забыть эмоции, которые мы пережили вместе в финале Кубка Узбекистана. Этот успех стал возможен благодаря вашей поддержке, и я могу сказать это без колебаний. Спасибо всем! Вы лучшие фанаты в мире!
Безусловно, я хочу поблагодарить весь тренерский штаб, медицинских работников, администраторов, представителей пресс-службы, тренеров U-21 и U-19, тренеров академии, работников, ухаживающих за полем, поваров, всех сотрудников и вообще всех людей, которые поддерживали меня на протяжении всего времени. Я могу с уверенностью сказать, что все были вовлечены в результаты на поле. Спасибо футболистам.
Я ценю каждого из них и, пользуясь случаем, прошу прощения у тех, кому я мог жестко сказать или кого обидел в процессе работы. Все действия были направлены на достижение хороших результатов на поле. В следующих играх желаю клубу удачи.
Действительно, хочу выразить отдельную благодарность руководству Андижанской области и совету директоров "Узавтосаноат" за оказанное мне доверие. Управлять клубом, как "Андижан", было для меня настоящей честью. Берегите себя!” - сказал Хомяков.
Следует отметить, что Александр Андреевич был официально назначен главным тренером команды 15 декабря 2022 года и до настоящего времени руководил командой в 72 матчах чемпионата и Кубка Узбекистана. Из них 26 побед, 21 ничья и 25 поражений. Под его руководством было забито 95 голов и пропущено 85 мячей.
При Хомякове клуб "Андижан" впервые в своей истории завоевал Кубок Узбекистана. В 2023 году он был признан лучшим тренером в символической команде года в Суперлиге.