Angliya futbolining afsonaviy yulduzlari Devid Bekxem va Garri Nevill "Salford Siti" futbol klubini to‘liq egallab olishdi. Ular uchun bu loyiha nafaqat biznes, balki katta futbol olamida yana bir tarix yaratish imkoniyatidir. Sobiq "Manchester Yunayted" yulduzlarining yakuniy maqsadi — klubni Angliyaning eng yuqori divizioni, Premer-ligaga olib chiqish.
Eslatib o‘tamiz, Bekxem va Nevill bungacha ham "Salford Siti"ning hammuassislari edi. Ular bilan birga Niki Batt, Rayan Giggs, Fil Nevill va Pol Skouls kabi "92-yil avlodi" nomini olgan sobiq jamoadoshlari ham klubda ulushga ega edi. 2014 yilda ushbu guruh klubni xarid qilganidan keyin, 5 yil ichida jamoa to‘rt marta yuqori ligalarga ko‘tarilib, sezilarli yutuqlarga erishgan edi.
Biroq so‘nggi yillarda "Salford Siti" Ikkinchi ligada barqarorlashib qoldi. Endilikda klubni yuqori darajaga chiqarish maqsadida yangi rejalar tuzilmoqda. Shu yo‘lda Bekxem va Nevill klubning boshqa yirik investorlari – AQSHdagi mashhur konsalting kompaniyasi asoschisi Deklan Kelli va Britaniya tennis assotsiatsiyasi raisi Lord Mervin Deyvis bilan birlashib, klubni to‘liq egallashdi.
Bu jarayonda sobiq hamkorlari Batt, Giggs, Fil Nevill va Skouls o‘zlariga tegishli ulushlardan voz kechishdi. Hozirgi kunda yangi egalik guruhi va boshqa mayda investorlar klubning sport, infratuzilma va boshqa muhim sohalarini rivojlantirish uchun taxminan 15–20 million dollarlik mablag‘ ajratishgan.
"Salford Siti" uchun yangi davr boshlanmoqda. Afsonaviy futbolchilar va kuchli investorlarning ushbu birlashuvi jamoa muxlislari uchun katta umid uyg‘otmoqda. Maqsad aniq — Premer-liga va Angliya futbolining eng yuqori pog‘onalariga ko‘tarilish!

Дэвид Бекхэм и Гарри Невилл купили английский клуб — цель Премьер-лига!
Легендарные звезды английского футбола Дэвид Бекхэм и Гарри Невилл полностью овладели футбольным клубом "Салфорд Сити". Для них этот проект не только бизнес, но и возможность создать еще одну историю в большом мире футбола. Окончательная цель бывших звезд "Манчестер Юнайтед" — вывести клуб в высший дивизион Англии, Премьер-лигу.
Напоминаем, что Бекхэм и Невилл ранее также были соучредителями "Салфорд Сити". Вместе с ними долю в клубе имели их бывшие одноклубники, такие как Ники Батт, Райан Гиггс, Фил Невилл и Пол Скоулз, известные как "поколение 92". После того как эта группа купила клуб в 2014 году, команда поднялась в высшие лиги четыре раза за пять лет и достигла значительных успехов.
Однако в последние годы "Салфорд Сити" стабилизировался во Второй лиге. Теперь разрабатываются новые планы для вывода клуба на более высокий уровень. В этом направлении Бекхэм и Невилл объединились с другими крупными инвесторами клуба — основателем известной консалтинговой компании в США Декланом Келли и председателем Британской теннисной ассоциации лордом Мервином Дейвисом, чтобы полностью овладеть клубом.
В этом процессе их бывшие партнеры Батт, Гиггс, Фил Невилл и Скоулз отказались от своих долей. В настоящее время новая группа владельцев и другие мелкие инвесторы выделили около 15–20 миллионов долларов на развитие спортивной, инфраструктурной и других важных областей клуба.
Для "Салфорд Сити" начинается новая эра. Это объединение легендарных футболистов и сильных инвесторов вызывает большие надежды у болельщиков команды. Цель ясна — подняться в Премьер-лигу и на высшие ступени английского футбола!