"Arsenal" bosh murabbiyi Mikel Arteta jamoasi chempionlikni muddatidan oldin qo‘lga kiritgan "Liverpul" klubini olqishlar bilan kutib olishini tasdiqladi. Ushbu jarayon futbol olamida "chempionlik yo‘lagi" sifatida mashhur bo‘lib, chempionlikni muddatidan oldin ta’minlagan klub uchun hurmat belgisi sifatida tashkil qilinadi.
"Alar bu mavsumdagi eng kuchli va eng barqaror jamoa bo‘ldi. "Liverpul" bu chempionlikka haqli ekanligini namoyish etdi. Murabbiy Arne Slot va uning shtabini alohida e’tirof etish kerak, ular juda yaxshi ish olib borishdi. Bu sport va doimo sizdan yaxshiroq natija ko‘rsatgan raqibni hurmat qilishingiz zarur", – dedi Mikel Arteta matbuot anjumanida.
APLning 36-turida "Arsenal" "Liverpul"ga qarshi safar o‘yinini o‘tkazadi. "Liverpul" ushbu bahsgachayoq chempionlikni qo‘lga kiritib bo‘ldi va jamoa futbolchilari maydonga chempion sifatida tushishadi. Hozirda "kanonirlar" esa turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi va ushbu mavsumdagi eng asosiy raqiblaridan biri bo‘lgan mersisaydliklarga munosib qarshilik ko‘rsatish niyatida.
"Liverpul"ning bu mavsumdagi ustunligi va kuchli o‘yini chempionlik yo‘lida hal qiluvchi omil bo‘ldi. Arne Slot jamoasi mavsum davomida barqaror va juda samarali futbol namoyish etib, chempionlikka mutlaqo loyiqligini isbotladi.
Eslatib o‘tamiz, "Arsenal" jamoasi bu mavsumda ham yaxshi o‘yin ko‘rsatib, kuchli ikkinchi o‘rinda bormoqda va kelasi mavsumdagi Chempionlar Ligasi uchun o‘ziga joyni kafolatlab bo‘lgan.
Ikki kuchli klub o‘rtasidagi o‘yin muxlislar uchun alohida qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda. Ayniqsa, "Arsenal"ning chempion jamoaga ko‘rsatayotgan hurmati futbol olamidagi yaxshi an’analardan biri hisoblanadi va bu uchrashuvga qo‘shimcha rang bag‘ishlaydi.

Микель Артета: "Арсенал" чемпион "Ливерпуль"а аплодирует
Главный тренер "Арсенала" Микель Артета подтвердил, что его команда встретит клуб "Ливерпуль", который досрочно завоевал чемпионство, с аплодисментами. Этот процесс в мире футбола известен как "путь к чемпионству" и организуется в качестве знака уважения к клубу, который обеспечил чемпионство досрочно.
"Они стали самой сильной и стабильной командой в этом сезоне. "Ливерпуль" доказал, что заслуживает этого чемпионства. Нужно отдельно отметить тренера Арне Слота и его штаб, они проделали отличную работу. В спорте всегда необходимо уважать соперника, который показывает лучшие результаты", – сказал Микель Артета на пресс-конференции.
В 36-м туре АПЛ "Арсенал" проведет выездной матч против "Ливерпуля". "Ливерпуль" уже завоевал чемпионство до этой игры, и игроки команды выйдут на поле как чемпионы. В настоящее время "канониры" занимают второе место в турнирной таблице и намерены оказать достойное сопротивление мерсисайдцам, которые являются одним из главных соперников в этом сезоне.
Превосходство и сильная игра "Ливерпуля" в этом сезоне стали решающим фактором на пути к чемпионству. Команда Арне Слота на протяжении сезона демонстрировала стабильный и очень эффективный футбол, доказав, что абсолютно заслуживает чемпионства.
Напоминаем, что команда "Арсенал" также показывает хороший футбол в этом сезоне, занимая сильное второе место и обеспечив себе место в Лиге чемпионов на следующий сезон.
Игра между двумя сильными клубами ожидается особенно интересной для болельщиков. Особенно уважение "Арсенала" к чемпионской команде считается одной из хороших традиций в мире футбола и придаст дополнительный колорит этому матчу