Karlo Anchelotti: «Real Madrid»ga bo‘lgan muhabbatim abadiydir»
Ushbu o‘yin oldidan madridliklarning italiyalik bosh murabbiyi Karlo Anchelotti jamoasiga bo‘lgan cheksiz muhabbati haqida samimiy fikrlarini bildirib o‘tdi.
«Men uchun «Real Madrid» bilan bog‘liq «asal oyi» hech qachon yakunlanmaydi, — deydi Anchelotti. — «Milan» kabi, «Real» ham mening qalbimda alohida o‘rin tutadigan jamoa. Dastlab hammasi oddiy bir ishqibozlik, ehtiros bilan boshlanadi. Ammo vaqt o‘tishi bilan bu his-tuyg‘ular yanada mustahkamlanib, mehr, ishonch va bag‘rikenglik kabi chuqur hislar bilan boyib boradi. Bu hislar esa hayotimning oxirigacha meni tark etmaydi».
Anchelottining fikricha, «Real Madrid» — dunyodagi boshqa klublardan farq qiluvchi o‘ziga xos va alohida jamoa hisoblanadi. Shu bois u har kuni jamoaga nisbatan yuksak hurmat bilan yondashib, unga munosib bo‘lish uchun maksimal darajada harakat qiladi.
«Bu klub — alohida e’tibor, yuksak hurmat va mehrga munosib. Men buni yaxshi his qilaman va har kuni o‘zimdagi barcha imkoniyatlarni ishga solib, bu buyuk klubga munosib bo‘lishga intilaman», — deya ta’kidladi italiyalik murabbiy.
Ma’lumki, Anchelotti «Real» bilan bir necha bor yirik sovrinlarni, jumladan, Chempionlar Ligasi, Ispaniya chempionati va boshqa muhim musobaqalarni yutishga muvaffaq bo‘lgan. Uning boshchiligida «Real Madrid» nafaqat yuqori natijalar, balki ajoyib o‘yin uslubi bilan ham muxlislarning chuqur mehrini qozongan.
Eslatib o‘tamiz, Anchelotti va uning shogirdlari ertaga, 11 may kuni «Barselona»ga qarshi hal qiluvchi bahsda maydonga tushishadi. Bu o‘yinda g‘alaba qozonish «qirollik klubi» uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, turnir jadvalidagi holatni sezilarli darajada yaxshilashi mumkin. Bu o‘yin Ispaniyadagi ikki eng kuchli klubning navbatdagi qizg‘in qarama-qarshiligi sifatida katta qiziqish bilan kutilayapti.

Карло Анчелотти: «Моя любовь к «Реал Мадрид» вечна»
Завтра все внимание футбольного мира будет приковано к одному из самых важных противостояний испанской Ла Лиги — «Эль Класико». В нем «Реал Мадрид» под руководством Карло Анчелотти встретится с своим заклятым соперником — «Барселоной», которую тренирует Ханс-Дитер Флик.
Перед этой игрой итальянский главный тренер мадридцев Карло Анчелотти поделился искренними мыслями о своей безграничной любви к команде.
«Для меня «медовый месяц» с «Реалом» никогда не закончится, — говорит Анчелотти. — Как и «Милан», «Реал» занимает особое место в моем сердце. Сначала все начинается с простой страсти, увлечения. Но со временем эти чувства укрепляются и обогащаются глубокими эмоциями, такими как любовь, доверие и терпимость. Эти чувства не покинут меня до конца жизни».
По мнению Анчелотти, «Реал Мадрид» — это уникальная и особенная команда, отличающаяся от других клубов мира. Поэтому он каждый день с большим уважением относится к команде и прилагает максимальные усилия, чтобы быть достойным ее.
«Этот клуб заслуживает особого внимания, высокого уважения и любви. Я это хорошо чувствую и каждый день стараюсь использовать все свои возможности, чтобы быть достойным этого великого клуба», — подчеркнул итальянский тренер.
Известно, что Анчелотти несколько раз добивался крупных трофеев с «Реалом», включая Лигу чемпионов, чемпионат Испании и другие важные турниры. Под его руководством «Реал Мадрид» завоевал не только высокие результаты, но и глубокую любовь болельщиков благодаря великолепному стилю игры.
Напоминаем, что Анчелотти и его подопечные завтра, 11 мая, выйдут на поле в решающем матче против «Барселоны». Победа в этой игре имеет большое значение для «королевского клуба» и может значительно улучшить положение в турнирной таблице. Эта игра ожидается с большим интересом как очередное жаркое противостояние двух сильнейших клубов Испании.