Ronalduning xarakteri sababli "Al-Nasr" uning shartnomasini uzaytirmasligi mumkin
Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi rahbariyati portugaliyalik yulduz futbolchi Krishtianu Ronaldu bilan yangi shartnoma borasida muzokaralarni to‘xtatishi mumkin. Bunga futbolchining maydon tashqarisidagi xatti-harakati va jamoadagi mag‘lubiyatlarga bo‘lgan munosabati sabab bo‘lmoqda, deb xabar qilmoqda mahalliy va xorijiy manbalar.
Ayniqsa, klub rahbariyati va murabbiylar shtabi portugaliyalik yulduzning mag‘lubiyatlardan keyin jamoadoshlariga nisbatan keskin munosabati va o‘zining o‘ta o‘jar va talabchan xarakteri bilan bog‘liq harakatlaridan norozi ekani ta’kidlanmoqda.
"Al-Nasr" klubi Ronalduni transfer qilganidan so‘ng ko‘plab yulduz darajasidagi futbolchilarni ham o‘z safiga qo‘shib olgan bo‘lsa-da, jamoaning natijalari haligacha klub rahbariyati va muxlislar tomonidan kutilayotgan darajaga yetmadi. Jamoa birorta kubok yoki chempionlikni qo‘lga kirita olmadi, bu esa klub rahbarlarini jiddiy tashvishga solayotgani ma’lum qilinmoqda.
Aytish lozimki, Ronaldu va klub rahbariyati o‘rtasida yangi shartnoma bo‘yicha dastlab og‘zaki kelishuvga erishilgan edi. Ammo endi portugaliyalik futbolchining keskin xarakteri, yuqori talablari va doimiy ravishda o‘z fikrini o‘tkazishga urinishi sababli "Al-Nasr" rahbariyati bu kelishuvni rasmiylashtirishdan voz kechishi mumkinligi haqida gapirilmoqda.
Shuningdek, arab klubi boshqaruvchilari bu kabi vaziyat klub ichidagi muhitga salbiy ta’sir qilayotganidan va kelajakda boshqa futbolchilar bilan munosabatlarga ham zarar yetkazishidan xavotirlanmoqda.
Hozircha "Al-Nasr" tomonidan rasmiy qaror e’lon qilinmagan bo‘lsa-da, vaziyatni kuzatayotgan tahlilchilar klub rahbariyati yangi shartnomadan voz kechish bilan birga, futbolchi bilan hamkorlikni butunlay to‘xtatishi ehtimolini ham inkor etmayapti.
Bu holat futbol olamida katta shov-shuvlarga sabab bo‘lishi mumkin. Chunki Ronalduning Saudiya Arabistonidagi faoliyati katta qiziqish bilan kuzatilmoqda va uning klubdan ketishi keyingi manzili haqida savollarni paydo qiladi.
Biroq vaziyat qanday yakun topishidan qat’i nazar, portugaliyalik yulduzning kelgusi faoliyati va klubning yakuniy qarori muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilayotgani aniq.

Из-за характера Роналду «Аль-Наср» может не продлить его контракт
Руководство клуба "Аль-Наср" из Саудовской Аравии может приостановить переговоры о новом контракте с португальской звездой футбола Криштиану Роналду. Это связано с поведением игрока вне поля и его реакцией на поражения команды, сообщают местные и зарубежные источники.
В частности, подчеркивается, что руководство клуба и тренерский штаб недовольны резким отношением португальской звезды к своим товарищам по команде после поражений и его крайне упрямыми и требовательными действиями.
Хотя клуб "Аль-Наср" после трансфера Роналду подписал множество звездных футболистов, результаты команды до сих пор не достигли ожидаемого уровня со стороны руководства клуба и болельщиков. Команда не смогла завоевать ни одного трофея или чемпионства, что, как сообщается, вызывает серьезную озабоченность у руководителей клуба.
Стоит отметить, что между Роналду и руководством клуба изначально было достигнуто устное соглашение о новом контракте. Однако теперь из-за резкого характера португальского футболиста, высоких требований и постоянных попыток навязать свое мнение, руководство "Аль-Наср" может отказаться от оформления этого соглашения.
Кроме того, управляющие арабского клуба обеспокоены тем, что такая ситуация негативно влияет на атмосферу внутри клуба и может повредить отношениям с другими футболистами в будущем.
Хотя официальное решение от "Аль-Наср" пока не объявлено, аналитики, следящие за ситуацией, не исключают, что руководство клуба может не только отказаться от нового контракта, но и полностью прекратить сотрудничество с игроком.
Эта ситуация может вызвать большой резонанс в мире футбола. Поскольку деятельность Роналду в Саудовской Аравии наблюдается с большим интересом, его уход из клуба поднимет вопросы о его следующем месте работы.
Тем не менее, независимо от того, как завершится ситуация, ясно, что будущее португальской звезды и окончательное решение клуба ожидаются болельщиками с большим интересом.