Shensni "Barselona"da qoladimi? Uning kelajagi oilaviy muhokamalarda hal bo‘ladi
Ispaniyaning nufuzli klubi “Barselona” va tajribali darvozabon Voysex Shensni o‘rtasidagi hamkorlik yana uzaytirilishi mumkin. 35 yoshli polyak kiperi o‘zi bu haqda to‘g‘ridan to‘g‘ri bayonot berdi va qaror hali qabul qilinmaganini ta’kidladi.
"Menga ikki yillik yangi shartnoma taklif qilishdi, lekin..."
Shensnining aytishicha, u “Barselona”da qolish masalasini hozircha oila a’zolari bilan muhokama qilmoqda:
“Menga hurmat bilan yangi shartnoma borasida qiziqish bildirishdi. Lekin bu faqat menga bog‘liq masala emas. Men barcha muhim qarorlarni oilam bilan birga qabul qilaman. Hozir esa qaysi yo‘l bizning hayotimiz uchun ma’qulroq bo‘lishini anglashga harakat qilyapmiz.”
Darvozabon qo‘shimcha qildi:
“Uydagi aksariyat qarorlarni rafiqam qabul qiladi. Men bundan hech qachon uyalmayman. Futbol borasida o‘zim qaror chiqaraman, ammo bu gal vaziyat boshqacha. Sababi biz aslida faqat bir yilga kelishga qaror qilgan edik — orzumizni amalga oshirib, keyin golf o‘ynab yashash uchun. Endi esa ko‘p narsa o‘zgarib ketdi.”
“Kelgusi haftalarda aniq javob bo‘ladi”
Polsha terma jamoasi posboni qarorni yaqin haftalarda qabul qilishini aytdi:
“Bu yerda qolish yoki ketish haqida hali qat’iy fikr bildirolmayman. Ko‘chish, bolalarning o‘qishi, tashkiliy ishlar kabi omillar bor. Hozir esa shunchaki bu joydagi har bir lahzadan zavq olayapman.”
Shensnining joriy mavsumdagi statistikasi
Tajribali posbon La Ligada 14 ta uchrashuvda ishtirok etdi va ularning 7 tasida o‘z darvozasini sog‘ saqlashga erishdi. Uning ishonchli o‘yini jamoaga bir necha muhim ochkolar keltirdi.
Zamin.uz tahririyati Voysex Shensniga qanday qaror qabul qilmasin — omad va barqarorlik tilab qoladi. Agar u “Barselona”da qolsa, bu jamoaning mustahkam himoyasi uchun katta yutuq bo‘ladi.

Шенс останется в "Барселоне"? Его будущее будет решаться в семейных обсуждениях
Престижный испанский клуб «Барселона» и опытный вратарь Войсех Шенс могут продлить свое сотрудничество. 35-летний польский кипер сам об этом заявил и подчеркнул, что решение еще не принято.
«Мне предложили новый контракт на два года, но...»
По словам Шенса, он в настоящее время обсуждает вопрос о том, останется ли он в «Барселоне», с членами своей семьи:
«Мне с уважением выразили интерес к новому контракту. Но это не только мой вопрос. Я принимаю все важные решения вместе с семьей. Сейчас мы пытаемся понять, какой путь будет более подходящим для нашей жизни.»
Вратарь добавил:
«Большинство решений в доме принимает моя жена. Я никогда не стыжусь этого. В футболе я принимаю решения сам, но в этот раз ситуация другая. Потому что мы на самом деле решили приехать только на один год — осуществить нашу мечту, а затем жить, играя в гольф. Теперь же многое изменилось.»
«В ближайшие недели будет четкий ответ»
Вратарь польской сборной заявил, что решение будет принято в ближайшие недели:
«Я пока не могу четко сказать, останусь ли я здесь или уйду. Есть такие факторы, как переезд, учеба детей, организационные вопросы. А сейчас я просто наслаждаюсь каждым моментом здесь.»
Статистика Шенса в текущем сезоне
Опытный вратарь принял участие в 14 матчах Ла Лиги и в 7 из них сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности. Его надежная игра принесла команде несколько важных очков.
Редакция Zamin.uz желает Войсеху Шенсу удачи и стабильности, независимо от того, какое решение он примет. Если он останется в «Барселоне», это будет большим достижением для крепкой защиты команды.