Angliya Premer-ligasini 7-o‘rinda yakunlab, kelasi mavsum uchun Yevropa Konferensiyalar ligasi yo‘llanmasiga ega bo‘lgan “Nottingem Forest” jamoasi transfer bozorida faol harakatlarni boshladi. David Ornshteyn (“The Athletic”)ning yozishicha, klub Braziliyaning “Botafogo” jamoasidan bir vaqtning o‘zida uch nafar yosh iste’dodni olib kelish rejasini amalga oshirmoqda.
Bir jamoadan — uch transfer
Ma’lumotlarga ko‘ra, “o‘rmonchilar”ning skautlari “Botafogo” jamoasi safidan markaziy hujumchi Igor Jezus, chap qanot himoyachisi Kuyabano va markazda o‘ynaydigan himoyachi Jairni tanlab olgan. Hozirda ular bilan muzokaralar yakuniy bosqichga kirgan va kelishuvlar yaqin kunlarda rasmiylashishi kutilmoqda.
Yevropaga qadam qo‘yayotgan braziliyaliklar
Bu uch futbolchi ham Braziliya futbolida kelajagi buyuk, deb baholanayotgan yoshlardan hisoblanadi. Ornshteynning ta’kidlashicha, “Nottingem Forest” bu transferlar orqali jamoani nafaqat chuqurlashtirish, balki dinamika va texnik salohiyatni oshirishni maqsad qilgan.
“Botafogo” safida o‘zini ko‘rsatgan bu yoshlar Yevropaga chiqishga tayyor va Angliya Premer-ligasida o‘z sinovini boshlashga intilishmoqda.
Forest — yangi qurilishda
“Nottingem Forest” klubi so‘nggi yillarda tarkibni yosh va faol futbolchilar bilan to‘ldirish strategiyasiga amal qilmoqda. Klubning Yevropa musobaqalarida ishtirok etishi, transfer siyosatida yanada ehtiyotkor, ammo bir vaqtning o‘zida ambitsiyali yondashuvni talab qilmoqda.
Agar bu transferlar amalga oshsa, “Forest” jamoasi nafaqat Premer-ligada, balki xalqaro arenalarda ham diqqatga sazovor tarkibga ega bo‘ladi. Braziliyalik yosh yulduzlarning Yevropa futbolida qanday o‘yin namoyish qilishi esa muxlislar uchun alohida qiziqish uyg‘otmoqda.

“Ноттингем Форест” на пороге прихода 3 звезд от Ботафого
Команда “Ноттингем Форест”, завершившая английскую Премьер-лигу на 7-м месте и получившая путевку в Лигу конференций на следующий сезон, начала активные действия на трансферном рынке. По информации Давида Орнштейна из “The Athletic”, клуб планирует подписать сразу трех молодых талантов из бразильского клуба “Ботафого”.
Три трансфера из одного клуба
Согласно данным, скауты “лесников” выбрали центрального нападающего Игора Жезуса, левого защитника Куябано и центрального защитника Жайра из состава “Ботафого”. В настоящее время переговоры с ними находятся на завершающей стадии, и ожидается, что соглашения будут оформлены в ближайшие дни.
Бразильцы, делающие шаг в Европу
Эти трое футболистов считаются молодыми игроками с большим будущим в бразильском футболе. Орнштейн подчеркивает, что “Ноттингем Форест” ставит целью не только углубить состав, но и повысить динамику и технический потенциал команды через эти трансферы.
Эти молодые игроки, проявившие себя в составе “Ботафого”, готовы выйти в Европу и стремятся начать свои испытания в английской Премьер-лиге.
Форест — на новом строительстве
Клуб “Ноттингем Форест” в последние годы придерживается стратегии пополнения состава молодыми и активными футболистами. Участие клуба в европейских соревнованиях требует более осторожного, но в то же время амбициозного подхода к трансферной политике.
Если эти трансферы состоятся, команда “Форест” получит не только заметный состав в Премьер-лиге, но и на международной арене. То, как бразильские молодые звезды проявят себя в европейском футболе, вызывает особый интерес у болельщиков.