«Manchester Siti» yana bir yulduz transferini amalga oshirdi!
Ma’lum qilinishicha, "Manchester Siti" va "Vulverxempton" klublari rahbariyati futbolchining transfer summasi bo‘yicha o‘zaro kelishuvga erishgan. Bitimning umumiy qiymati taxminan 40 million yevroni tashkil etishi aytilmoqda. Shu hafta oxirida yosh futbolchi Manchester shahrida tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va rasmiy shartnomaga imzo chekishi rejalashtirilgan.
Fransiyalik 23 yoshli futbolchi uchun bu transfer uning karyerasidagi muhim qadam hisoblanadi. Ait-Nuri chap qanot himoyachisi sifatida faoliyat yuritadi va Angliya Premer-ligasida o‘tgan mavsumdagi ajoyib o‘yinlari bilan ko‘pchilikning e’tiborini tortishga muvaffaq bo‘lgan edi. Jumladan, 2024/25 mavsumida u "bo‘rilar" safida 37 uchrashuvda maydonga tushib, 4 ta gol urish va 7 ta golli uzatma amalga oshirish orqali jamoasining eng muhim futbolchilaridan biriga aylangan.
Gvardiola boshqaruvidagi «Manchester Siti» uchun Ait-Nurining transferi jamoaning himoya chizig‘ini yanada kuchaytirishga xizmat qilishi kutilmoqda. Klub bu orqali chap qanot himoyasidagi raqobatni oshirib, yangi mavsum oldidan asosiy tarkib uchun yanada sifatli tanlovga ega bo‘ladi.
Ayni paytda «Manchester Siti»ning tarkibida bir qator yuqori darajadagi futbolchilar borligi inobatga olinsa, Rayan uchun bu jamoaga moslashish hamda doimiy tarkibda joy olish uchun jiddiy raqobat bo‘lishi tabiiy. Lekin uning iqtidori va so‘nggi mavsumdagi muvaffaqiyatlari bu muammoni osonlikcha yengib o‘tishiga ishonch uyg‘otadi.
Ushbu transfer yaqin kunlarda rasman e’lon qilinishi kutilmoqda. "Manchester Siti"ning yangi mavsum oldidan jamoani yanada kuchaytirish yo‘lidagi bu qadami muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otishi shubhasiz.

«Манчестер Сити» снова осуществил трансфер звезды!
Действующий чемпион Англии «Манчестер Сити» продолжает усиливать свой состав. На этот раз «Горожане» решили осуществить трансфер одного из самых перспективных защитников Английской Премьер-лиги – Райана Аит-Нури. Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо на своих страницах в социальных сетях.
Сообщается, что руководства клубов «Манчестер Сити» и «Вулверхэмптон» достигли взаимного соглашения по сумме трансфера игрока. Общая стоимость сделки составляет примерно 40 миллионов евро. В конце этой недели молодой футболист пройдет медицинское обследование в Манчестере и планируется подписать официальный контракт.
Для 23-летнего французского футболиста этот трансфер является важным шагом в его карьере. Аит-Нури выступает на позиции левого защитника и в прошлом сезоне привлек внимание многих благодаря своим отличным играм в Английской Премьер-лиге. В частности, в сезоне 2024/25 он провел 37 матчей в составе «Вулвз», забил 4 гола и сделал 7 голевых передач, став одним из ключевых игроков своей команды.
Ожидается, что трансфер Аит-Нури укрепит защитную линию команды под руководством Гвардиолы. Клуб таким образом увеличит конкуренцию на позиции левого защитника и получит более качественный выбор для основного состава перед новым сезоном.
Учитывая, что в составе «Манчестер Сити» уже есть ряд высококлассных футболистов, Райану будет естественно сложно адаптироваться в команде и занять место в основном составе. Однако его талант и успехи в прошлом сезоне внушают уверенность в том, что он сможет легко преодолеть эту проблему.
Ожидается, что этот трансфер будет официально объявлен в ближайшие дни. Шаг «Манчестер Сити» по усилению команды перед новым сезоном, безусловно, вызовет большой интерес среди болельщиков.